Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol kötnek ki azok a csomagok,...

Hol kötnek ki azok a csomagok, amiket a Magyar Posta "elveszít"?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen eset van, de azt mondják, az anyag nem vész el, csak átalakul, tehát kell lenniük valahol. Ellopják? A szemétbe dobják? Rituálisan elégetik?
2019. nov. 8. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok helyen lopnak.
2019. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Lopják, plusz vásárt rendezve eladják! Minél nagyobb, nehezebb a csomag, annál valószínűbb,hogy eltüntetik.

Nekem élelmiszer csomagomat nyúlták le majdnem. Igaz, az GSL futár szolgált volt.

Kihozta a futár, de nem várta meg, amíg kimentem érte.

Mint később kiderült (egy webshopban dolgozó barátom segítségével, akik rengeteg napi csomagfeladással foglalkoznak), hogy azt hazudta a kísérő papíron, hogy nem voltam otthon, ÉS bedobott egy értesítőt. Pedig ez hazugság volt!

A barátom jelezte, hogy nem volt értesítő, s meg sem várt a futár. Újra kiszállították, és a kapunál vártam. A gyanús az volt, nem kellett aláírni az átvételt, pedig MINDEN csomagnál MINDIG alá kell írni! Gyanítom, hogy ő az előző alá hamisította, érvényesítve az átvételt.

Nagyon sokan nem reklamálnak, hanem beletörődnek, hogy elveszett a csomag, és bukták az árát.

A postánál van csomag nyomkövetés, de mindezek mellett is tűnnek el csomagok.

És nemcsak a postánál, de minden magyar futárszolgálatnál a gazdátlan csomagokat olcsóért, kilóra meg lehet venni. Bár gondolom, a jobbakat abból is a belső emberek kiválogatják.

Nem tudom mikor, hol tartanak ilyen csomag vásárokat, de vannak, mert nem egy emberrel beszéltem, akik így jutottak dolgokhoz, és valami cikk is volt erről régebben. Közeleg a karácsony, az ünnepekkor megint a csomagok egy része elveszik, és megint valakik jó boltot fognak csinálni.

2019. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ragszám nélküli leveleket/csomagokat kb instant ellopják.

Már a méret sem számít, nekem sima levélként feladott csomagomat is lopták el, amiben volt 1 db kártya.

Sok olyat hallani, hogy a sima leveleket is felbontják, és ha "értéktelen", visszazárják, majd nyomnak rá egy szállításkor megsérült a csomagolás matricát.

Megbízhatatlan, undorító cég a királyi posta, darab kavicsot nem szabadna rájuk bízni, de monopol helyzetben vannak, és gusztustalanul visszaélnek vele.

2019. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek monopolhelyzetben. Levél helyett ott az e-mail, csomagot meg futárcéggel kell küldeni: megbízhatóbb, gyorsabb, és már sokszor olcsóbb is. Csak az a baj, hogy akiktől rendelni szoktam, azok még mindig a postát választják néha.
2019. nov. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!