Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapest Alkotás utca villanyo...

Budapest Alkotás utca villanyoszlopai miért vannak rikító sárgára festve?

Figyelt kérdés
Valakinek túl sok felesleges sárga festékje volt?

2019. dec. 9. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért vannak ilyen színűre festve mert a műszaki leírásban így szerepelt, ilyenre kellett festeni.
2019. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy jó kérdés, félek, nem itt fogják megmondani a választ. Magam sem tudom, de mindig érdekelt. Az ember úgy érzi ott magát, mintha külföldön lenne, mert Magyarországon nem szokás a sárga. Mindenesetre igen régóta sárga az, feltételezem, nem is az első festékréteg rajta, szóval nem lesz jó megfejtés, hogy épp sárga festék volt kéznél.
2019. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
#1 vagyok, a mi cégünk csinálta az oszlopot és a hálózatot. A műszaki leírásban ezt kérték, mi se tudjuk miért, de szürke színben nem vette át a megbízó. Sárgát kért. Ennyi a válasz.
2019. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na megnéztem konkrétan miről van szó. A tervező konkrétan RAL színekben határozta meg az oszlop színét, de a lámpakar is ebben lett meghatározva, tehát nem véletlenül rábökött h sárga, hanem ki lett keresve a szinkombinacio. Régen még az volt a menü, hogy különböző "csomópontokban" más színekkel dolgoztak, csak egymáshoz passzolók legyenek a színek. Valahol bordó, valahol barna, zöld, kék is van még Budapesten, a legtöbb helyen szürke, az olcsó és egyszerű, meg hát az elmúlt két évben már törekedtek arra hogy egyforma tipusuak legyenek. Nincs konkrét oka a sárga színnek, bár lehet a tervező azért kért minden alkatrészt sárgának mert épp az volt "raktáron ", ezt nem tudom. Azt tudom hogy eredetileg szürkék voltak az oszlopok, úgy jöttek oda a helyszínre festegetni mindent.

Addig lesz sárga valószínűleg amíg a garanciális javítást a cég intézi, azért kenegetik most is sárgára, mert ez szerepel a műszaki leírásban, ezt külön kevertetik a színkód alapján, a tervtol pedig nem lehet eltérni, különben nem veszik át az elkészült munkát. Azért kenegetik most is mert rozsdásodik ugye és azért sárgával, mert kérvényezni a műszaki leírás átírását sok sok engedély nem csak a BDK felé de a bp fővárosi önkormányzat felé, de maga a tervező felé is kell, meg pénz meg idő, felesleges macera, meg az nem jó indok hogy hát mert csak.

Ha lejárt a garanciális javítás, valószínűleg kiírnak egy új tendert és kicserélik majd őket a mostanában népszerű hofeka lámpaoszlopokra, viszont ez nem kevés pénzbe kerül a BDKnak, amúgy már cserélnék.

Amíg él a javítás, addig nem fogják őket se átfesteni, se cserélni.

Továbbiakért lehet érdeklődni a BDKnál 😀

2019. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!