Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell tennem a vám elé...

Mit kell tennem a vám elé állitásnál?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy küldtem egy csomagot egy kedves ismerősömnek Indonéziába! 500 gramm alatti Levél!

Nem küldtem róla vámnyilatkozatot! Ilyenkor mi fog történni?



2019. dec. 11. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Semi extra. A kedves ismerősöd fog valamennyit fizetni függően attól hogy a csomag tartalmának értéke mennyi. (Vagy éppen amilyen kedve volt a vámosnak és mennyire akarja lehúzni az ismerőst)
2019. dec. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bevallom nem ismerem az Indonéz vámszabályokat, de téged nem lehet ezért felelősségre vonni. Neki kell ismernie a helyi szabályozást, hogy mikor, mit kell bevallania, milyen értékhatárig és mit nem (az sem biztos, hogy célba ér, ha nem értékbiztosított küldemény, nem ismerem az indonéz postásokat, de ugyebár...).
2019. dec. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát akkor csak remélni tudom, hogy megúszom a vámolást! Egyébként, után lesz valami?
2019. dec. 12. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!