Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a nyelv piercin...

Mit kell tudni a nyelv piercingről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! már régóta akarok nyelv piercinget, de nem tudom meg-e csináltassam.. Azt mondják fáj a szúrás, de főleg utána. Nem tudsz enni sem. És még az lenne e mellé a kérdésem hogy a beszélést mennyire akardályozza ez? És mikor múlik el a fájdalom ha már el telt 1 hét? Bocsi a sok kérdésért de tényleg kiváncsi vagyok. Kérlek világosítsatok fel köszii :) :)

2019. dec. 11. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Rohadtul fáj :) nem is maga a szúrás, hanem utána beduzzad, van aki beszélni sem tud 1-2 napig. Utána már nem annyira zavaró.
2019. dec. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szúrást érzéscsökkentik lidokainnal, de van, hogy nem. Így-úgy, de simán kibírható. Egy védőoltás rosszabb, egy vérvétel kevésbé fáj.

Első nap a szúrást követő pár órában nagyon szokatlan lesz, de beszélni tudsz, viszont nem ajánlott, ahogy az evés sem. Inni is csak olyat, ami nem tejtermék. Utána elkezd feldagadni, majd nagyon nehéz lesz vele a beszéd, nagyon pösze leszel a duzzanat miatt és egyrészt bizonyos betűk kimondása is fáj, másrészt a rágósabb kaják rágása is nagyon rossz!

A duzanat nagyjából 1-3 hét alatt apad le teljesen, a fájdalom olyan 1 hét után múlik el és olyan 6 hét körül van a gyógyulási idő. Utána érdemes rövidebb szárasra cseréltetni.

Én azt szoktam ajánlani, hogy előtte pihend ki magad rendesen, reggeliz meg, ebédre egyél sokat, de ne edd tele magad, majd utána csináltasd meg pár órával. Érdemes előre kamilla főzetet csinálni és jégkockákat kreálni belőlük, amit mondjuk egy termoszban magaddal vihetsz. Szúrás napján a szúrás után lehetőleg ne beszélj, ne mozgasd, ne rágj. Szopogass ilyen jégkockákat, de nem túl sokat, ne legyen torokgyulladásod azért.

Második napra könnyű, nem fűszeres és nem csípős ételek, pépes, pürés dolgok (pl tészta leves, pürésített fött zöldségek, bébikaja, gyümölcspürék(nem tejes turmix!) pürésített főzelék tejföl/tejszín nélkül!, vagy akármi olyan, ami nem tejtermék, puha, vagy nem kell rágni, vagy nagyon keveset.). Harmadik napra nokedli/tojásos nokedli, kenőmájas/májkrém, levesek, könnyű tésztaételek, főzelékek, banán. Negyedik naptól kezdve jöhetnek a kevésbé rágós, főtt húsok, kenyérfélék és így tovább.

Tejet, tejterméket lehetőleg 2 hétig ne fogyassz, mivel a tejtermékekben lévő tejcukor és tejzsír a nyelven megtapadba nagyon jó táptalajt képeznek a bacik számára, amik a lyukba jutva gyulladást okozhatnak.

Alapvetően szerezz be egy üveg phlogosol oldatot, vagy egy üveg corsodylt, amivel tudsz öblögetni. Naponta 5x legalább az alábbi sorrendben: felkelés után, étkezések után, lefekvés előtt. Amennyiben dohányzol, úgy minden szál után szintén érdemes öblögetni. Rágzózást felejtsd el 3-4 hétre. Fogmosás első napon tabu, csak öblögetés. Második nap reggel fogkrém nélkül és utána alapos öblögetés. Este nagyon minimális fogkrémmel, majd utána alapos öblögetés. Harmadnap egy borsószemnyi fogkrémmel.

Phlogosol oldatből öblögetéshez 2 dl langyos vízbe 12-20 csepp oldatot cseppentsd, majd keverd el. Corsodyl oldatot nem kell hígítani ezért.

Célszerű elsőnek titán száras ékszerrel csináltatni a gyorsabb gyógyulás érdekében. Ha nagyon előre, vagy nagyon hátulra akarod, akkor szólj a piercernek előre, hogy te hova kéred.

Árban a szúrás ékszererrel 4-8.000 Ft, titán ékszerért felárat számolhatnak fel.

Nyelven extra lepedékképződés lesz, illetve a lyukból fehéres váladék szivároghat ki. A nyelvet épp ezért fogkefével kell mosni, de nagyon óvatosan, a lyukba ne kapj bele. Lehetőleg kerüld a játékot vele és a nyelves csók is tabu két hétig legalább és utána is csak óvatosan, nem vadulni.

Gyógyulás után, egy-egy ékszer ára 400-2000 Ft között mozog, de normális ékszer pl wildcat, vagy crazyfactory oldaláról tudsz rendelni olcsóbban is (főleg, ha többet veszel).

Lehetőleg ne fém golyósat hordj, ha már meggyógyult, mivel a fém golyók a fogzománcot koptatják rendesen, főleg, ha sokat játszol vele.

Remélem segítettem, ha lenne még kérdésed, tedd privátban.

2019. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Blueskin ért hozzá, rá érdemes hallgatni! :)


Nekem is van, én a fájdalmat alig említeném, szerintem nagyon jól megúsztan. Beszédkor az SZ betűkkel akadtak gondjaim, de ha megerőltettem magam (muszáj volt munka miatt) sikerült normalisan kimondani. Enni meg külön művészet megtanulni amíg kétszer akkora a nyelved, utána viszont nincs vele gond, már az lenne fura ha nem lenne ott.

2019. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, a második válaszolónak kiemelkedően köszönöm :) Szerintem meg fogom csináltatni csak ki lehet bírni valahogy..
2019. dec. 12. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!