Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért változunk?

Miért változunk?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert tobbet tapasztalunk es mashogy allunk a dolgokhoz idovel?xd
2019. dec. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
Csak az nem változik, ami nem él… Illetve még ez sem igaz hosszútávon, ami nem él, még az is mind változik a környezeti hatásokra, illetve a fizika törvényeinek következtében.
2019. dec. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert semmi sem örök
2019. dec. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem írták, az élettapasztalat megváltoztat.

Mindenünk változik: a külsőnk, és a belsőnk is. Jó esetben jobbak leszünk (pozitívabbak, érettebbek, és másként fogjuk látni a dolgokat) mint amilyenek voltunk. Ha nem égünk ki mondjuk.

DE gondolj bele: milyen lenne az, ha sose változnánk?

Jó lenne mindig tini fejjel gondolkodni?

Azt nem írom, hogy gyerekként, mert az jó, ha az ember megtud valamennyit őrizni a gyermeki énjéből.

Bár igen, vannak helyzetek, amikor kifejezetten hátrány éretlenként, túl naivként gondolkodni, cselekedni.

S nem csak a viselkedésünk, de az ízlésünk is változik minden téren, beleértve a ruha viseletet, és a kajákat is. Hogy magamról hozzak egy példát: kifejetetten utáltam gyerekként a kelkáposzta főzeléket, de felnőttként megszerettem. A spenótot, sóskát még mindig nem szeretem, de megeszem ha nagyon éhes vagyok. Erre gyerekként, és fiatalként sem voltam hajlandó.

Ez csak a töredéke, egy ember változásának.

Azért unalmas is lenne, ha sosem változnánk, dacára az életkorunknak. Előfordul, de furcsa, ha valaki túl gyerekesen viselkedik már idősebbként. Olyankor felmerül az emberben, hogy nem megbízható az illető, ha így viselkedik, talán magára sem tud vigyázni, hogy csak egy példát említsek a sok közül.

Egy anya például nem maradhat gyerekesen önző, mert jó esetben a gyereke érdekeit, és szükségleteit a magáé elé helyezi.

Oka van annak, hogy változunk, és ez így természetes, és kell is.

2019. dec. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!