Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha tv-t rendelek netről és...

Ha tv-t rendelek netről és mikor hozza a futár nem fogja össze törni vagy mikor eleve meg kapja a csomagot meg mondják neki hogy az törékeny?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden elektronikai eszköz úgy van csomagolva, hogy a dobozás belül polisztirol tartókkal van körbevéve. Egyrészt, hogy ne mozogjon a dobozában, másrészt hogy ne sérüljön. Egy tévé nem annyira törékeny, és ahhoz hogy betörjön a képernyő nem elég csak eldőlnie, hanem be kellene rúgni a dobozon meg habon keresztül a képernyőjét, ami nem kis mutatvány. Ha ilyen sérülést látnál, át sem vennéd a küldeményt.


Nekem ilyen-olyan hibák miatt négyszer volt futárral megutaztatva a tévém több depón keresztül, sosem volt gond vele. Ennek ellenére jelezte a futár a sokadik alkalomnál, hogy nem ez a legjobb szállítási mód, mert minden alkalommal nő az esélye, hogy valaki kevésbé finoman fogja arrébb tenni.

2019. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amire még nem kaptál választ: A csomagolásra a gyárban felragasztanak egy matricát, ami mutatja, hogy törékeny. Ez leggyakrabban egy talpas pohár rajza. És/vagy lehet FRAGILE (törékeny) felirat is.

Több más jelzést is szoktak alkalmazni. Pl. hogy csak állítva, alsó részével lefelé szabad szállítani, pakolásnál tilos megdönteni, csak adott mennyiségű doboz pakolható egymásra stb.

2019. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyan helyről kell rendelni megvenni ahol biztosítják hogy átnézd. Pl én Auschanban vettem, saját szállítokkal hozták. Együtt kicsomagoltuk, átnéztük.. Lefotózták hogy sértetlen,én meg aláírtam hogy minden rendben. Minden más megoldád zsákbamacska.
2019. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendeltem már fagyasztót, keramialapos tűzhelyet és nagy /!/ tévét is a netről. Amikor meghozzák, az első, hogy kívülről megszemléled a dobozt, nem látszik-e sérülés /nyomódás rajta. Utána kéred, hogy bontsák ki! Nekem ezt a futár magától is felajánlotta. Meg lehet szemlélni, hogy nincs-e betörve valahol. Utána veszed át, esetleg fizetsz. Nekem még nem volt problémám.
2019. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!