Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma, baj?

Mi lehet a probléma, baj?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelött gyertyaöntéshez való kellékek beszerzésével kapcsolatban írtam ki egy kérdést, az megoldódott...ma mindent be is szereztem és itthon neki is láttam


Az újrahasznosítás mellett döntöttem, mivel volt itthon pár mécsesgyertya alumínium "héjam", így szikével kivettem a kanóc talpat, új, viaszos kanócot tettem bele, méretre vágtam, majd egy csepp viasszal a helyére illesztettem a talpat, benne a friss kanóccal.


Ezt körülbelül 10db újra legyártott teamécsest jelent, a művelet nem volt bonyolult...megolvasztottam a viaszt, viasz színezővel beszíneztem, majd a formákba öntöttem, ahogy pedig dermedt és zsugorodott a gyertya, mindig öntöttem a tetejére, végül vártam pár órát és alig vártam, hogy kipróbálhassak egyet...


Izgultam, kivettem egy teamécsest a sok közül és meggyújtottam, örömöm majdnem sírásba ment át, ugyanis kb: 1 percig szépen égett, majd elkezdett a láng zsugorodni és végül elaludt....


Nem értettem a dolgot, így kipróbáltam még eggyel, a történet ugyan az..... 1 percig ég, majd elalszik :( a viasz épphogy megolvad körülötte és ennyi.


Kérdés, hol rontottam el és mit? valami okos ötlet???



#hobbi #gyertyaöntés #viasz #paraffin #gyertyaláng #teamécses öntés #ötthoni gyertyaöntés
2019. dec. 20. 00:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyertyát sem mindenki tud önteni. Nem mindegy szerintem, hogy milyen arányban mit katyvasztottál. Én régebben mártogatva csináltam, kanóc és egy kődarab rákötve. De a cuccot nem én csinaltam. Amúgy nem értek hozzá, erre tippelek.
2019. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!