Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Miként lennék...

Mit tegyek? Miként lennék képes teljesen lenyugtatni a bennem tomboló szomorúságot?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon sokáig éltem a megállapitott depressziómmal, szorongásaimmal, amik mint egy méreg teszik tönkre szépen lassan a napjaimat. Azon szoktam merengni, hogy vajon mit kéne tegyek, hogy valami pozitiv dolgon is tudjak agyalni, esetlegesen ne az összes pillanatban szomorkodáson kapjam magam.


Rátesz a dolgokra az is, hogy egyszerüen mindent olyan nehezen kezelek. Lehetséges én vagyok túlságosan érzékeny, de én tényleg nem birom ezt már.


Nem Önön magam sajnáltatása céljából vagyok itt, csak örülnék valamelyest ha a kérdésem eljutna olyan emberekhez akik esetleg voltak hasonló állapotban, vagy csak van Oly ember aki képes az empátiára.


A doktor azt mondta, hogy hobbit kéne beiktatnom az életembe, hogy az elterelje a figyelmemet, de bármit teszek, utána úgyis csak azon kapom magam, hogy nagyon kilátástalan minden. És, hogy iszonytatóan rühellem magamat.


20 éves lány.



2019. dec. 23. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat a lényeg. Az első és legfontosabb, hogy szeresd magad, fogadd el magad olyannak amilyen vagy. Utána lehet vátoztatni az életeden, olyan dolgokkal amit szeretsz, örömöd leled benne. Hogy mi az arra magadnak kell rájöjj, de nem lesz nehéz. Gondold át, hogy régen, a depresszió előtt mi volt az amit akár kimondatlanul, így utólag visszagondolva szerettél, örömet okozott. Nekem is van egy ilyenem, gyerekkorom óta örömet okoz valami, amit mindig kerestem, de utólag jöttem rá az egészre.
2019. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem te vagy túlságosan érzékeny, egyszerűen ilyen a depresszió. Elfojtja a pozitív érzéseket, gondolatokat, és iszonyatosan megnehezít kb. minden erőfeszítést.

Ha a doki hobbin kívül mást nem mondott, lehet, hogy keresni kéne másikat, ez így elég kevés. A kiváltó okokat kéne megszüntetni.

Az önutálat pedig egyszerre tünete a depressziónak, és súlyosbítja is. Utáld inkább a depressziót. Harcolj ellene. Nem baj, ha nem tudsz rögtön pozitívan gondolkodni. Elsőre az is elég, ha tudsz semleges dolgokkal foglalkozni. Ha ki tudod jelenteni, hogy nem vagy hajlandó ezekkel a gondolatokkal mélyebbre rugdosni magad a gödörben.

2019. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!