Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen betegség lehet,...

Emma21 kérdése:

Ez milyen betegség lehet, hogy fekszem az àgyban és olyan mintha szédülnék? Meg ha bemegyek egy sötét helyre akkor is olyan mintha szédülnék. Ha felülök vagy làmpát gyújtok "elmúlik" a szédülés érzés.

Figyelt kérdés

Màr gondoltam

és utàna olvastam mindenfélének (agydaganattól kezdve az agyvérzésen àt mindenre.) Egyébként pànikos, idegeskedős, szorongó làny vagyok!


2019. dec. 24. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát szorongsz, pánikolsz.

Gondold azt hogy körhintán forogsz visszafelé, mint amerre szédülsz, akkor kiegyenlítődik és megáll.

Vegyél alacsony fogyasztású égőt, és takard el az asztali lámpát, akkor nem kell fölkapcsolni.

Aztán alvás.

2019. dec. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyensúlyt két szerv együttes munkája segíti. Ha egyik késik, már szédülés léphet fel, ha a másik alapból nem végzi jól a dolgát. Ez a másik tipikusan a fül.


Ha olyan helyen, ahol nincs gondod, állj egyenesen és csukd be a szemed. Ilyenkor is szédülést érzel? Nem? Akkor guggolj le és állj fel. Most?


Mindkettőre megoldást a fül-orr-gégészet adhat. Kérj időpontot, hogy ne kelljen 5-6 órát sorban állni.


Ha ilyenkor nincs szédülés, akkor valószínűleg pszichés a dolog.

2019. dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a #2-es is leírta, de ha szervi eredetű lenne akkor máskor is éreznéd. Inkább pszichés eredetű a dolog, ha nem túl zavaró akkor ne foglalkozz vele, ne kezdj el rágörcsölni, pánikolni mert az nem túl fincsi.

Ágyban fekve egyébként sem kell semmivel egyensúlyozni :)

2019. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Màsodik kommentelő, kipróbáltam amit írtàl, ilyenkor nem szédülök. Valószínű tényleg csak a stressz meg a pànik miatt van. Meg a hàt, vàll, nyakizmaim kő merevek, megemelem a kezem és fàj a vàllizmom meg a hàtizmom. Valószínű az sem jó, hogy àllandóan feszül a sok idegeskedés miatt, de nem tudom min idegeskedem, mert okom nincs rá...
2019. dec. 24. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:

1@ válaszoló vagyok, amit írtam ugyanaz a próba mint kettes válaszolóé, ha akkor elmúlik, akkor pszichés eredetű.

Az izomfeszülések rossz testtartás, vagy ülőmunka, tanulás miatt jöhetnek létre, esetleg kényszer testtartások miatt, amit már észre sem veszel. Ilyen lehet az állandó feszített izomtónus, ami ha nem gyulladásos megbetegedés vagy rgyéb izom eredetű betegség miatt van, akkor az is pszichés eredetű.

2019. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó

folyamatosan feszül a nyak, hàt, vàll izmom, meg egésznap a telefont bàmulom. De érdekes amióta lefekvés előtt beveszek egy magne B6 vitamint nem szédülök vagyis inkàtt szédülés érzet nincs, de leginkàbb akkor van ez amikor apàm itthon van,àllandóan kötekszik, mindenért kiabàl, mindent tud akar, agyon kérdez szóval idegesití a màsik embert, én meg próbàlok mindent a lehető legjobban megcsinàlni, csakhogy ne ordibàljon. Tegnap is mentünk valahova a macska ott volt az ajtóba én még az emeleten voltam, de nekem ordít, hogy zavarjam el a macskàt az ajtóból, mondom még öltözöm zavard el te, akkor jön a hülye duma, hogy lelakatolja a hűtőt, meg nem fizeti a TB-t dögöljek meg ha valami bajom lesz, meg hogy milyen szemét vagyok, h ennyit nem tudok megtenni, h elzavarom a macskàt az útból stb stb. Kisgyerek korom óta ebbe vagyok benne. Most jött ki rajtam az amit 25 éve hallgatok és még engem csesznek, le amiatt, hogy folyamat idegeskedem, szorongok, pànikolok meg billegek jobbra balra vagy előre hátra, hàt nem csoda telejesen tönkre van cseszve az idegrendszerem, mert minden kis pici dolog miatt ordibàl pl leesik egy kanàl,màr ordít és elhord mindennek szóval nem csoda h feszül az összes izmom az ideg miatt.

2020. jan. 11. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!