Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak fantasyt?

Hogyan írjak fantasyt?

Figyelt kérdés
Szeretnék írni egy fantasy regényt, csak nem tudom mi legyen a fő téma. Gondoltam már vmi érdekes iskolára, boszorkányokra, meg varázslatra, de az Harry Potter kopi lenne szerintem. Segítsetek.

2020. jan. 5. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi írnánk, nem te. Ha elakadsz az írással, akkor megint it fogsz kérdezni?

Ha nincs ötleted, és fantáziád, akkor nem fog menni.

2020. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Alapból egy regény megírása nem egyszerű, szerintem. Ha már fantasy, akkor kreálnod kell egy egész világot, amit úgy kell átadnod az olvasónak, hogy ő is el tudja képzelni, de ne is legyen unalmasan hosszú... és ez még csak a világ. A karakteralkotás, ha varázslatos lények vannak, akkor azok milyenek, jók, rosszak, ritkák, vagy sok van belőlük. El leszel vele... Párszor próbálkoztam én is már regényeket írni (nagy vacak lett mindXD). Eszembe jutott egy sztori, 1 főhőssel, és hogy ő milyen (jó vagy rossz). ez alapján indultam el, így formáltam a világot, a benne élőket, és így tovább.... A lényeg, hogy a témát neked kellene kitalálnod, hiszen a te regényed. De itt van 1pl ha varázs sulit akarsz, de nem Harry Pottert, akkor legyen 1 másik bolygón, ne a földön. Lehetnek rajta emberek, csak mondjuk egyéb lények is. elf, törp, stb. (nem rejtőzködve). Vannak átlag emberek és vannak, akik képesek a mágiára, (mutáció pl 1 meteorit miatt) . főhősünk jár 1 átlag suliba, de vmi mágikus történik vele, az emberi barátai kiutálják, mert mágiatudó . elviszik a mutaiskolába a szülei eldobják őt, (mint kiderül az apja nem is az apja). a muta iskolába is barátságtalanul fogadják, eleinte nem is megy neki semmi, mert mondjuk gondolati mágia van, ő meg mutálódott. neki meg érzelmi mágiája van... ami természetesen erősebb (mert hát ő a főhős)de nehezebb kezelni is.

Ez is elég hosszú lett.... pedig csak 1 random izé :D

Látod nem egyszerű... ez amit most leírtam, ha én neki kezdenék kb 30-40 oldal lenne. de sok szerencsét neked! ha van érzéked az íráshoz, akkor menni fog, akármit találj is ki :)

2020. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bántóan őszinte leszek. Ha még a fő témát is nekem kell kitalálni, akkor inkább ne írj semmit.
2020. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Egy regény megírása nagyon hosszú időbe telik. Ha két részre kéne bontani a könyv megírását, szerintem maga a kitalálás és tervezés hosszabb idő, mint maga a megírás. Csak gondolkozz rajta, légy türelemmel, és ha csak egy kósza ötlet is az eszedbe jut, azonnal írd fel jegyzetbe vagy egy füzetbe, még ha sosem használod fel, akkor is. Egy idő után majd sorra fognak jönni az ötletek, csak légy türelemmel.

Az pedig sajnos igaz, hogy ha te akarsz könyvet írni, akkor ne várd el másoktól, hogy ők találják ki a történetet helyetted.


Sok sikert és ne feledd, legyél türelmes! :)

2020. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ajánlom az ígyneveldaregényedet blogot. És valóban, a tervezés és ötletelés hosszabb folyamat, mint maga a megírás. Én is fantasy könyvet írok.
2020. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!