Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry potter miért nem halt...

Harry potter miért nem halt meg az utolsó részben amikor voldemort a halálos átokkal megakarta ölni?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy Harryben voldemort egyik része élt de attól miért nem halt meg?
2020. jan. 8. 15:04
 1/5 anonim válasza:
79%

Dumbledore rá hagyta a feltámadás kövét (az volt a cikeszben).

A pálca ugye az övé volt, mert lefegyverezte Dracot, a köpenyt pedig karácsonyra kapta.

Aki birtokolja a halál ereklyéit pedig legyőzi a halált.

2020. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Ne halgass az előzőre. Azért nem mert a pálca nem tudja elpusztitani a mesterét. A kővel pedig nem lehet teljes egészében visszahozbi a halottat.
2020. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindkét előttem szóló válaszolónak igaza van. Először is Harry birtokolta a halál ereklyéit, ezért le tudta győzni a halált. Vitatják, hogy ez miért működik, valakik szerint a kő tulajdonképpen visszahozza az életbe, mások szerint viszont az a lényege, hogy a pálca valóban a tulajdonosának engedelmeskedik, tehát Harryt (aki addigra annak tulajdonosa) nem lehet a bodza pálcával legyőzni.

Ehhez még hozzá tartozik persze az is, hogy Harryben ott van Voldemort egy része, mint egy horcrux, és Voldemort lényegében azt ölte meg Harry helyett. A többi horcruxnál hiába nem működik az, ha csak a "tárolóját" teszik tönkre. Mint tudjuk a bodza pálca nem tud Horcruxot tökre tenni (lásd Dumbledore próbálkozásai a gyűrűvel). Itt viszont nem is kellett a "tárolót", vagyis Harryt elpusztítani, ami csökkenthette volna a pálca "feladatait", így lehetőséget kapott arra, hogy az összes erejét a horcrux elpusztításába fektesse, amit előtte igazából senki nem tudott kipróbálni, ezért akár működhetett is.

Remélem így nagyjából érthető, ha van még kérdésed, nyugodtan írj. :)

2020. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek,így utólag megnéztem újra az utolsó részeket és rájöttem hogy miért is nem halt meg
2020. jan. 12. 22:34
 5/5 anonim válasza:
Azért mert túl jó volt a szíve, és jó lett mint a Disney-mesékben.
2020. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!