Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy falba épitett kemencém...

Van egy falba épitett kemencém ideiglenesen (2év) használhatom kazánhoz a kéményét?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat. A kialakitás miatt egy kandalló a rendes kéményhez nem elég. Az a variációm van hogy hátul van egy kemence a falba épitve aminek van füstcső bevezetése fentebb. Az átmérője jó is lenne a kéménynek. Ide tenném ideiglenessen a kazánom szerintetek 2 max 3 évig használható hozzá a kémény? Később lejár a megtakaritásom és akkor tudom befejezni a házikot ez csak addig kellene. Sajnos a másik kémény a nappaliba van azt nem tudom kazánhoz használni. Tudom van vizteres kandalló de azt nem szeretnénk. Itt a kémény a kérdés hogy használható e egy kazánhoz a kemence kéménye? Köszi az épitő válaszokat. Tudom nem egy szak és szabályszerű megoldás ezért ne bombázzatok negativ kommentekkel.

2020. jan. 9. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Tuti hogy nem. Kétféle egéstermék nem mehet egy kéménybe. Sőt még egyféléből se biztos a kettő. (Ha mondjuk két kazánod lenne)

Engedélyt biztos hogy nem kapsz rá.

Először beszélj a gáz szolgáltatóval, de biztos hogy új gázterv is fog kelleni, és a kéményt is ki kell béleltetni.

Átmeneti megoldás az elektromos fűtés lehet pl. száraz radiátorral. Nézz utána ennek is, ma már nem hajtja csapágyasra a villanyórát az elektromos fűtés.

2020. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fa tüzelésű kazánra gondoltam és a kemence nem megy jelenleg nincs használva az a kémény. Csak a kazán menne bele.
2020. jan. 9. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt viszont a kéményseprőktől kell megkérdezni. Nekik kell rábólintani, hogy ez biztonságos-e.

Kimennek, megnézik, és megmondják.

2020. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!