Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Külső geometriai méreteiben azonos vas és ólomgolyó szemben ütközik. A vasgolyó eredetileg 0.1m/s sebességel érkezik, és ilyen nagyságú sebességel visszalökődik. A 0.2 m/s sebességel érkező ólomgolyó az eredeti irányban halad tovább 8 cm/s-mal.

A levegő tömege elhanyagolható.

a, Ha tudjuk, hogy az egyik golyó üreges, melyik az?

b, Az üreges golyó hány százaléka fém?


Én arra jutottam, hogy az ólomgolyó üreges, mivel az ólom tömege kb 3szorosa a vasénak, ütközéskor viszont jelentős mértékben lelassult. A b-nek viszont nem igazán tudok neki állni... Valaki nem tud segíteni hogy hogy álljak neki? Illetve az elsőnél jó alátámasztásnak amit leírtam?



2020. jan. 18. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Csupán egy megjegyzés az "üregességhez": az ólom az acélhoz képest "puha" fém. Az üreges ólomgolyó hogy reagálna egy ilyen ütközésre?
2020. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dq ***** válasza:
Igen, jól csináltad az a-t. A b rész ugyanez, csak számszerűsíteni kell, hogy mennyi a 2 golyó tömegének az aránya.
2020. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!