Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy álljak neki a tanulásnak?

Hogy álljak neki a tanulásnak?

Figyelt kérdés

Szakmát tanulok és májusban lesz a vizsgám

Egy problémám van hogy nem megy a tanulás

Mindig is jó tanuló voltam

Most is 4.5 az átlagom de ezt mindig úgy hoztam össze hogy óra előtt megjegyeztem amit meg kellett és jó dolgozatokat írtam

Viszont az már nem igazán megy hogy hosszútávra tanuljak

Valami tippeket esetleg kaphatok ? Nagyon hálás lennék


2020. jan. 28. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz, kilövöd a zenét, TV-t meg mindent és tanulsz. Koncentráció nélkül nem megy. Tipp: futtasd át fejben hogy amit tanulsz épp' olvasol az hogyan, mire fogod tudni majd az életben használni, de ne hagyd hogy elkalandozzanak a gondolataid. 1.5-2 órás ciklusokban tanulj, addig csak a tanulásra koncentrálj utána 15 perc szünet. Ha rá tudsz hangolódni az anyagra akkor óránként akár 60 oldal is benyalható (na jó nem matekból).
2020. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ

Mindenképp kipróbálom 😊

2020. jan. 29. 06:38
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Egy további lépés kell hozzá. Ha a rövidtávú memóriádban jól megmarad a tananyag, akkor ismétléssel marad meg majd a hosszútávúban. Vagyis tanuld meg a rövidtávú memóriával és ismételd otthon többször is. Majd kis pihenő után megint többszöri ismétlés. Elég 3-szor is, de ahogy neked jó.


Majd időnként, hetente vagy havonta át kell venni az egész addigi heti vagy havi tananyagot, hogy több hónap alatt se kopjon meg, és akkor év végén csak ismételgetés fog kelleni.


A rövidtávú memóriából alapvetően az ismétléssel kerül át a hosszútávú memóriába amit tanulunk. Tehát több időszakban is kell ismételni és végleg megmarad.

2020. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!