Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi jutna eszedbe egy ablakról?

Mi jutna eszedbe egy ablakról?

Figyelt kérdés

Valami elvont rajzot vagy verset kéne összeütnöm valahogy az ablak elvont értelmezését illetően, de nekem nem jelent semmi többet egy ablak egy... ablaknál. :D Szóval, ha valakinek van valami tippje, legyen szíves és ne tartsa magában, mert ilyen hülyeségekkel (már bocsánat) nem szoltam különösképp foglalkozni. Az ablak az ablak, slussz-passz, nem kell (és nem is tudok, sőt, nagyon nem is akarok) ezzel foglalkozni. :D


16/L



2020. febr. 6. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy ablakról az jut eszembe, hogy törjük be téglával.
2020. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Írj verset az emberek televíziózási szokásairól.

A TV ablak a világra!

2020. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig az ablak jelenthet többet, mint egy sima ablak. :)


Egyrészt bejön rajta a fény, tágasabbá, világosabbá teheti az otthonunk a méretétől függően. Amikor amúgy borongós, télies az idő, mint most, az depresszióssá tehet, míg a fény energiával tölt fel.


Az ablak kitekintést is nyújthat a világra - míg mi magunk a kíváncsi szemek elől függöny mögé rejtőzhetünk -, és ennek lehet akár alternatív értelmezése is. Igaz, hogy egy ablak egy felé néz, de az előtte zajló események lehetnek mindig mások. Másrészt úgy is értelmezhetjük, kitekintve az ablakon, s elmerengve, álmodozva, akár teljesen máshová (akár más korba) képzelhetjük magunk.


Tegyük fel, hogy valami olyan helyen vagyunk bezárva, ahol az ablak kicsi, vagy túl magasan van, akkor az ablak maga a szabadság jelképe, szerintem.


Gondold el, milyen lenne, ha kínálnának egy szobát, hogy vedd meg (vagy béreld ki), de az ablaka be lenne falazva, vagy el lenne takarva mondjuk: átlátszatlan poszterrel (mint egy mű ablak). Milyen érzést keltene benned, hogy maximum mesterséges fényben lennél éjjel-nappal?


És akkor arról még szót sem ejtettem, hogy mi van azzal, amikor kitárjuk az ablakot. :)


Ilyenkor nemcsak a funkciót kell figyelembe venni, de akár az átvitt értelmezéseket is.


Ha rajzolsz, akkor én az ablak elvont értelmezéséhez az általa elképzelt utazásokat társítanám. És utazni nemcsak földrajzilag, de képzeletben akár az időben is lehet.

2020. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki bent van, kinéz rajta, a függöny mögül, észrevétlen. Látja a járműveket, siető, vagy épp ácsorgó embereket. Vagy vár valakit, aki talán soha nem jön, de mégis várja.

Aki az ablak kinti oldalán van, elképzelhető, milyen emberek, életek lehetnek odabent.

Lehet mindig leeresztett redőny az ablakon.

Használd a fantáziát.

2020. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Tudnék rá csuklóból regényt írni, de csak azért sem segítek. Próbálj meg egy kicsit gondolkodni, kedves kérdező, mert ennél könnyebb témát nem kaphattál. A mai fiataloknál elég nagy probléma, hogy mindent egyből a szájukba akarnak, de kicsit megerőltetni magát már nem megy, mert azt állítja, hogy nem ért hozzá, holott itt is kiderült, hogy leginkább nem is akar vele foglalkozni.

Gondolkodj egy kicsit. Ha nem vagy szellemi fogyatékos, 16 évesen menni fog ez a feladat.

2020. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves elozo, ez eleg felreerthetoen hangzik " A mai fiataloknál elég nagy probléma, hogy mindent egyből a szájukba akarnak,"
2020. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha a számba rágnának bármit is, csak tanácsokért, ötletekért fordultam ehhez az oldalhoz. :D Értem, hogy másnak csuklóból mennek az ilyen elvont jellegű feladatok, de én nem vagyok ilyen, és soha nem is leszek, feltehetőleg. Egy ablak számomra nem bír túl sok többletjelentéssel, csupán egy rés, amin ki tudok tekinteni a nagyvilágba. A nagyvilág eseményei meg úgyszintén nem indítják be a fantáziámat, de azért köszönöm mindenkinek, aki szánt rám időt és válaszolt!
2020. febr. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!