Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan általában negatívumk...

Van olyan általában negatívumként kezelt fogalom, amit te pozitív fényben látsz, vagy legalább látod pozitív oldalát is? (Ez lehet emberi tulajdonság, eszme, cselekedet, vagy bármi más ami eszedbe jut)

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor elolvastam a kérdésed - még tegnap - az első, ami az eszembe jutott, az a homoszexualitás, ami sokak által gyűlölt, nem értett, félreértelmezett, megvetni való dolognak tartanak. Pedig nem az. Hanem az emberi viselkedés sokszínűségének az egyik példája, színe a palettán. Ez legalább olyan, mintha valakit azért vetnénk meg, és gyűlölnénk, mert pl. barna a haja, vagy kék a szeme. Nem ehhez hasonlítom, csak kb. ennyi az értelme az el nem fogadásának.

De írhattam volna akár a transzszexualitást is. Amit nem ismerünk, nem értünk, attól félhetünk, s a félelem gyűlöletet szül, ami kínt és szenvedést okoz.

Ha nem ismerünk valamit, érdemes utána nyomozni. Ez a mai világban már annyira nem bonyolult.


Nekem pl. a BDSM-ről voltak téves elképzeléseim, amíg össze nem találkoztam vele külföldi fanfictionokban, és emiatt utána olvastam, és meglepődtem, hogy mennyi tévképzet élhet erről. Biztos itt is van szélsőség. DE amíg valami egy páros mindkét felének örömet okoz, ki vagyok én, hogy megítéljem őket? Csak mert eltér a többség normáitól? Ez nem lehet ok arra, hogy mások felett pálcát törjek emiatt.


Eddig gondolkodtam rajta, leírjam-e ide, vállalva, hogy akár a "béka segge alá" pontozzák-e le vele a százalékomat... de rájöttem: ha ezért lepontoznak, akkor is megéri, hiszen trollok, beszólogatók, egyet nem értők mindenhol vannak.


Egyenlőre ennyi jutott így, első nekifutásra az eszembe.

2018. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!