Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apám termőföldjét ha elhaláloz...

19870821 kérdése:

Apám termőföldjét ha elhalálozik milyen iskola kell hozzá hogy örökölhessem, műveljem, vehessék hozzá? Az aranykalászos vizsgát tudom de azon kívűl mi jogosíthat fel még erre? Pl biokertész, fűszer és gyógynövény termesztő. Stb?

Figyelt kérdés

#iskola #tanfolyam #Termőföld örökség
2020. febr. 7. 04:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az örökléshez semmi. Mekkora föld, apád gazdálkodott rajta? Mit termesztett?
2020. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmi nem kell, az én apukám igényelt vissza földet anno (90-es évek) kárpótlási jegyre, senki nem kérdezte tőle, mit akar kezdeni vele, vagy milyen képesítése van hozzá. Kukoricát termesztett benne amíg bírta erővel utána bérbe adta. Mikor meghalt megörököltük, tőlünk se kérdezte senki mit akarunk vele kezdeni, van-e valamilyen képesítésünk a műveléséhez. Mondjuk mi eladtuk, mert egyikünk sem ért a gazdálkodáshoz, meg nem is akarunk vele foglalkozni.
2020. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utóbbi kb 6 évben vezették be ezt a törvényt hogy aki most örököl annak kell hogy legyen iskolája különben max 1 hektárt kaphat. Nem ennyiről van szó hanem többről. Erre lennék kíváncsi hogy milyen iskolák felelnek meg ennek a követelménynek. Hogy csak az aranykalászos vagy jó egy állattartó, biokertész,fűszer és gyógynövény termesző....stb. szóval a kérdésem ez lenne. Van ennek valami jogi oldala csak nem tudom.
2020. febr. 7. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod. Örökölhetsz többet is, ha földműves leszel, vehetsz is.
2020. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mezőgazdasági vagy erdészeti iskolák esetében nem kell aranykalászos gazda képzés.
2020. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!