Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Helyesíráson hogyan lehet...

Helyesíráson hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Vannak szavak amik kifognak rajtam és elgondolkodom, nem vagyok benne biztos hogy jól írom e.

A másik meg vannak olyan hétköznapi szavak amiknek utána kell néznem a jelentésének

Hogyan lehetne ezen változtatni javítani?


2020. febr. 8. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasás növeli a szókincset és ott látod a helyesírást is. A minőség sem mindegy, fórumposztok meg netes cikkek olvasgatása nem ér fel egy könyvvel.
2020. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Az olvasás nem rossz, de többre mész azzal, ha a kérdéses dolgokat megnézed. Például látszik, hogy legalább van valami vesszőhasználatod. Ma már ez is jónak mondható. :) Tényleg. Kivétel a második mondatod, és ha újra átolvasod szerintem magad is észreveszed a vesszőhiányodat - na így tudod gyorsan fejleszteni a helyesírást, hogy amit te tényleg használsz, annak nézel utána. És egyszerre nem kell túl sokat, hogy meg is tudd jegyezni. Sőt inkább csak egyesével és akár ha legközelebb is azt kell megnézd, akkor nézd meg újra. Pár alkalom után már tudni fogod.


Szavak értelme is jó meglátás és szerintem még fontosabb, mint a helyesírás, de a kettő fejlesztése megfér egymás mellett.


És - mert ez is fontos - nem kell a végtelenségig fejlesztgetni a helyesírást, elég egy jó alap. A többit meg alkalomszerűen megtudod nézni online is.


Kis adalék, ha már ez a téma, akkor biztosan hasznos: jól írom-e (-e kérdőszó kötőjellel).

2020. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!