Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Édekelne valakit a folytatás,...

Édekelne valakit a folytatás, esetleg min kéne javítani (helyesíráson kívűl)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném véleményeteket kérni a történetemmel kapcsolatban!

Linkelem: [link]

És itt egy részlet belőle:

"Már majdnem ott voltam az árvaháznál, mikor a közelebbi sikátorból egy sikítást hallottam. A könyvet a hasamnál lévő nadrágba csúsztattam, majd ráhúztam a pólóm. Átmentem az úton és befordultam a sikátorba. Egy rémült velem egy idős kislány arcát pillantottam meg. Tőlem legalább hét méterre állt. Előttem és a kislány előtt állt egy férfi nem láttam az arcát, de egy vascső volt a kezében. Nem vett észre, a lány felé közelítve lóbálta a kezében a vascsövet. Már emelte a kislány felé a vascsövet. Nem tudom mi ütött belém. Oda rohantam és sikerült ki ütnöm a kezéből a vascsövet és a férfit meglepődése miatt a földre löknöm. A lány engem hátra hagyva elmenekült. A férfi meglepődöttségéből észhez tért, felvette a vascsövet a földről és felém támadt.

- Ne!

Hangom valahogy erősebbnek tűnt frucsáltam, de nem ez volt a legfurcsább dolog. Az előttem lévő férfi az öt méterrel messzebb lévő falnak repült, s ájultan le esett róla. Hirtelen neszt hallottam a hátam mögül, megfordulva egy idősebb embert láttam. Valamit mondott vagy mormolt, de nem értettem. A következő pillanatba mintha valami a fejemhez csapódott volna, majd elsötétült minden."



2017. márc. 16. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben a pár mondatban 5x szerepel a "vascső", 4x a "férfi" szó.

A "hasamnál lévő nadrág" számomra teljesen érthetetlen. a nyakadnál mégsem lehet!

Engem zavarnak a számosított távolságok. Nem mondanék ilyet, hogy "legalább hét méter". 5 vagy 10 méter, bőven vagy szűken. Meg még rajta túl a férfi... aki még 5 méterrel aréb repül. nem tudom, mennyi idős az, aki szemszögéből írtál, de ha a KISlány egyidős vele, akkor 10-12 évesnél nem lehet több, ez is szerintem nagyon a maximum ennél a szóhasználatnál. 12 évesen nem tudom, mennyire lehet sötétben szemmértékkel megállapítani 10-15-méteres távolságokat... de persze ez már szőrözés.

Ja, ne haragudj, nem olvastam el a wattpadon, nekem ez a részlet alapján úgy tűnik, van rajta még mit dolgozni.

2017. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, amit az első mondott. Pontatlan, sok benne az elgépelés és a helyesírási hiba, a központozás sem jó. A megfogalmazás túl egyszerű, a részlet lezárása klisés.
2017. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első, saját "jegyzetnek" tűnik. Publikálásra még nem érett meg.

Szerintem.

Ez a munkafolyamat első lépése, teljesen rendben van, hogy magadnak először felvázolod így. De ez még nincs kész.

2017. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!