Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni, de nem tudok énekelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igazából ritmusérzékem és zenei hallásom van, de sose mertem énekelni nyilvános helyeken, még a családtagjaim előtt se, mert szerintem csúnya a hangom. A szüleim szerint, hogy megtanuljak gitározni, kell tudjak énekelni. Ez igaz?

2017. márc. 31. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ahhoz nem kell tudni énekelni. De menj el egy gitár oktatóhoz , azzal beszéld meg.
2017. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi köze az énekhangnak a gitározáshoz!A gitár egy hangszer, épp úgy, mint a hegedű vagy a zongora stb.

Tudni kell játszani rajta, de nem kell énekelni is>

2017. márc. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hulyeseg, nem kell tudni enekelni hozza. Ha erdekel a gitar akkor kezdd el.


Egyebkent meg lehet hogy nem is csunya a hangod, csak nincs onbizalmad. de ez fuggetlen tema.

2017. márc. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:

El nem tudom képzelni, honnan szedték ezt a szüleid... Természetesen, ahogy a többiek is írják, nem kell tudni énekelni ahhoz, hogy meg tudj tanulni gitározni.


Csak pár példa:

- [link]

- [link]

- [link]


Szerintem mind tudnak gitározni :) És egyikük sem énekel.


Komolyan nem értem, miből gondolták ezt a szüleid.

2017. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

valószínű énekelni is szeretne a kérdező...

*

Kezdj csak el bátran gitározni, menj tanárhoz!

-

"szerintem csúnya a hangom"

Szerinted. Kodály Zoltán szerint pedig az éneklés fejleszthető, szerinte pl "botfülű" sincs, csak úgymond elfedett a hallása- mindenkinek ki lehet tisztítani a hallását, az énekhang meg hangképzéssel fejleszthető.


Bátorság!

2017. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:
@5: valóban, ahhoz, hogy tudjunk énekelni, nem árt megtanulni énekelni :) Ahhoz viszont, hogy tudjunk gitározni, nem kell. Semmilyen szinten.
2017. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen #6, de én azt éreztem ki a bátortalan kérdező kérdéséből, hogy ő szeretne énekelni is...

ezért írtam, hogy szerintem nincs akadálya, ha szorgalmasan gyakorol. (megj.: zenetanárok tudják, hogy a legnehezebben az javítható, ha valakinek nincs ritmusérzéke - ennek mélyen nyugvó oka van.)

2017. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Ismerek olyat, aki hangszál problémával született, és mégis megtanult gitározni.

Akkor most milyen összefüggésről beszélünk?

2017. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!