Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A death note-ban Rem magyar...

Rezero kérdése:

A death note-ban Rem magyar hangja miért egy férfi? Amikor az animében "Her" azaz nőként utalnak rá, és a japán szinkronban is egy nő szóaltatja meg.

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Amiért a Fullmetal Alchemistben Irigy magyar hangja szintén férfi, pedig angolul és az eredetiben is nő szólaltatja meg.


A magyar szinkronrendezők úgy tűnik nem szeretnek női hangot adni első ránézésre nemileg nem egyértelműen behatározható szereplőknek, nehogy összezavarják szegény gyerekeket, mert mint ahogy tudjuk, minden gyerek hülye.

2020. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez nem úgy van, ahogy az első írta. Vannak olyan anime karakterek, akiknek termetükből és külsejükből kifejezetten jól áll egy érces, mély női hang, legjobb példa rá Paku Romi, aki rengeteg ilyen karakternek adta hangját. (Például Edward Elric, Hitsugaya Toshiro, Igarashi Ganta.)

Fiú gyermekeknél is gyakran inkább női szinkront használnak, könnyebb egy már tapasztalt magashangú színésszel dolgozni, mint egy gyermekkel.

A Death Note magyar szinkronjával egyszerűen az történt, hogy nem fordítottak kellő figyelmet a karakterekre, hímneműnek nézték Rem-et, ezért lett férfi szinkronja. Gondolj csak Near-re akinek először magyarul is női szinkronja volt, és mennyire jól állt neki, aztán egyszer csak lecserélték mert rájöttek, hogy fiú, tök idegen hatást keltett.

2020. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Yu yu Hakusho: Kurama karaktere férfi, eredeti japán szinkronja nő, a magyar is


és még lehetne ezer ilyen példát hozni

Nem értem a gondot.

2020. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jah mert Rem női sinigami. Ezt nem is tudtam. :) Én azt hittem hogy Rem is fiú.
2020. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért,mert Misa is lány volt és Rem elég furcsán kötődött hozzá.
2021. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!