Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen viszonylag jó minőségű...

Milyen viszonylag jó minőségű csillagászati teleszkópok vannak 150000-250000ft árban?

Figyelt kérdés

Fontos még, hogy könnyen hordozható legyen. Természetesen a jó minőség alatt nem arra célzok, hogy olyanokat szeretnék vele látni, mint amilyenek a tv-ben vagy könyvekben vannak, mert tudom, hogy ilyen ár mellett azok nem lehetségesek.:)

Szóval mindenki véleményére/ tapasztalatára kíváncsi vagyok.



2020. márc. 6. 16:47
 1/2 anonim válasza:
SkyWatcher Quattro 200/800 Newton borsos ára van a maga 189E Ft jával nagy fényerejű viszont kell hozzá állvány ami +70 ezer monjuk egy EQ-3 a körül van. Nem árt egy kómakorrektor se ha fotózni szeretnél (45 ezer) . Nekem egy skywatcher 90/900 refraktorom van eq-3 lábakon. Eléggé könnyű a távcső ilyen egykézzel elbírom féle' és remekül látszanak a bolygók tegnap este pl. A vénusz. De ugyanakkor a galaxisok és egyéb mélyég obijektumokat is sikerült eddig megfigyelnem <10 magnitudóig tegnap pl a leo triplet, a sombrero galaxis. Persze ezek halványak ha nagyon szépen látni akarod őket kell egy 150/800 newton az sem nehéz. Csak hát igen a kollimálás és az egyéb macerák. A refrektorok sokkal 'ígénytelenebbek'.
2020. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Amit leírtam, ott már látszik a közelebbi galaxisok spirális szerkezete. Míg az enyémben a nagyobb részletek, csak hosszú expozíciós fotókon jönnek ki.
2020. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!