Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úgy hallottam be zárják az...

Úgy hallottam be zárják az iskolákat igaz?

Figyelt kérdés
És én csak annyit tudok hogy bezárják az iskolákat ,meg hogy digitálisan tanítanak de azt hogy értve? Meg meddig lesz bezárva? Meg gyerekek már ki sem mehetnek sehova? Most nagyon sok lenne még a kérdésem de ha valaki tudna segíteni az összes mindent amit tud erről kérem írja le! Köszönöm

#iskolabezárás #Digitális tanítás
2020. márc. 14. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el hír oldalakon,nem csak a Facebookot meg a Yt kell bujni
2020. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:

Hétfőtől határozatlan időre bezárják az iskolákat.Azok nem mehetnek sehova, akiknél elrendelték a házi karantént.

Az oktatás történhet e-mail, Skype ( vagy hozzá hasonló alkalmazás ) esetleg valamiféle helyi vagy országos iskolatelevízió segítségével.


Itt külön akták vannak a vírussal kapcsolatban:


[link]


Ez pedig a kormány oldala a vírussal kapcsolatban:


[link]

2020. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Kimenni lehet a tanulóknak, de nem javasolt. Pont ezért van a házi oktatás, hogy a tanulók ne közlekedjenek az utcákon a vírus elkapás és terjesztése miatt. Ugyanez javasolható felnőttek részére is, természetesen akik ezt megtudják oldani. Na szóval a tanulók esetében ezt központilag jól koordinálható, és ezért hozták meg ezt a döntést. Akik munkába járnak ott a munkáltatók oldják meg, már ahogy tudják egyenlőre, mert sok munka nem végezhető online, csak személyesen a munkahelyen.


Itt azt fontos megérteni, amit persze több országban láthatóan nem értettek meg az emberek, hogy ez nem a személyes szabadság korlátozása, hanem közérdek. Közérdek, mert senki sem tudhatja, hogy mikor kapja el a vírust, tehát ez nem olyan, hogy "szerintem" én nem kaptam el. És ezt sokan nem értik. Hozzátehető, hogy akik csak hordozókká válnak az utcai közlekedéssel, azok megfertőzhetik a családtagjaikat, rokonaikat, barátaikat, és bárkit az utcán és köztereken is. És ahol ezt nem értik, ott terjesztik a vírust és abból lesz nagy járvány. Sajnos a nagy járványt a köztereken rohangáló értetlen emberek csinálják, akár tudtukon kívül is. Sajnálatos ugyan, de tény.


Jobb ha egy hónapig legalább nem mész ki játszótérre és sehova sem, hanem otthoni elfoglaltságokat keresel magadnak. De ez már felnőttekre is érvényes, csak nincs kijárási tilalom, de akkor is mindenkinek az a jobb, ha csak és kizárólag a létfontosságú okokból mozdul ki otthonról, már most is. Csak ezt nem értik az emberek, addig amíg valakijük meg nem fertőződik.


Nincs még általános kijárási tilalom, pedig az előzné meg jobban a vírus terjedését, míg amire már indokolttá válik a kijárási tilalom, addigra nagyon el fog terjedni a vírus. Ez ilyen.


Vagy kivárjuk mire nagy a baj és akkor lesz kijárási tilalom, vagy megelőzzük és bevezetjük megelőzésként. És úgyis tovább fog terjedni, nincs is értelme várni, de ezt érteni is kell.


Szóval kimehetsz, de tedd meg azért amit magad meg tudsz tenni, mert ha te lábon ki is hordanád, akkor is a családot megfertőzheted, ha hazaviszed a vírust. Fontold meg magad.

2020. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!