Fel kéne adnom?

Figyelt kérdés

Már kb. 2 éve majdnem minden nap azon gondolkodom, hogy meg kéne ölnöm magam, mert azzal magamnak és a körülöttem lévő embereknek is szívességet tennék. Nem szeretnék meghalni, csak megnyugvást akarok, az pedig sosem fog bekövetkezni. Van néhány fő ok, hogy miért érzek így:

1. A koronavírus miatt az egyetemista testvérem hazajött a koliból és mindig dührohamai vannak, ha valami picit is nem

úgy sikerül, ahogy ő azt szeretné.

Ez mind a barátnője miatt van aki lelkileg bántalmazza őt, viszont a testvérem nem tudja elhagyni őt és rajtunk vezeti le a mérgét. Mindig ordibál velem, anyukámmal és tör-zúz. Már voltak öngyilkossági kísérletei de valaki mindig közbeavatkozott. És ami miatt teljes szívemből utálom magam az az, hogy néha azt kívánom, hogy bárcsak megtörtént volna, mert nem bírok tovább együtt élni vele, ráadásul egy szobában...

2. A ,,barátaim’’ csak az eszem miatt vannak velem, hogy korrepetáljam őket mindenből, elküldjem a házikat stb.

Egy olyan barátom van aki nem ilyen, viszont ő mindig csicskáztat és úgy beszél velem mint egy kutyával, pedig én mindent megteszek érte és szerintem nem

ezt érdemlem.

3. Azt hiszem bejönnek a lányok is. Van egy évfolyamtársam akivel el tudnám képzelni az egész életem, viszont azt szűrtem le a beszélgetésekből, hogy neki csak a fiúk jönnek be. Elég komolyan keresztény vagyok (nem kényszerítésből, én választottam), az egyház elítéli a melegeket, az öngyilkosokat és azokat akik rosszat akarnak a társaiknak szóval egyszerűen utálom magam és véget akarok vetni az egésznek...



2020. márc. 19. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Menjél ki ebből a környezetből.

Keress másikat, ahol jobb.

Közben beszélj pszichológussal is, hogy mit tudsz csinálni.

Ja, és legközelebb keresd meg a kategóriát is.

2020. márc. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A tesóddal beszélj, mondd el neki az érzéseidet.

2. Az efféle barátok csak ilyenek, nekem is hasonlók vannak. Így kereshetek olyanokat akiket szeretnék. Felépíthetek valamit amire képes vagyok. A mosoly és a kedvesség általában ugyanezt váltja ki az emberekből. Aki már régóta tárgyként kezel azzal nem lehet mit csinálni.

Nem vagy jól, tehát megteheted hogy új barátokat keresel. Ebben a helyzetben az a legfontosabb hogy helyrejöjj.

3. Az egyház manapság már közel sem elutasító a melegekkel mint korábban. Ferenc pápa pl. szorgalmazza hogy ne részesüljenek megkülönböztetésben mert sokan azért fordultak el az Egyháztól mert tudták ,hogy úgy is elítélné őket..

De ez nem így van, akármi is vagy, értékes vagy az Úr szemében, ő nem támaszt feltételeket szeretete elé.

Az öngyilkosokat sem ítéli el, hisz Isten kegyelme olyan hatalmas, hogy mi állítaná meg abban, hogy megbocsásson. Főleg mert a legtöbben már olyan állapotban vannak hogy csak az öngyilkosságot látják egész nap. Csak véget akarnak vetni a nyugtalanságnak és egy jobb életet szeretnének. Ez maga nem bűn.

Az ember nagyon összetett lény, sokszor nem mondják ki a másiknak hogy mennyire fontos nekik az a személy, csak miután elvesztik döbbennek rá.(Nem mintha ezelőtt nem lett volna fontos, tehát nem teszel szívességet senkinek.)

Ez nagyon szomorú. Én úgy szeretnék élni hogy legyenek olyan ismerőseim akik még éltemben örvendenek,hogy milyen jó hogy vagyok.


Én most kijelentem, hogy jó hogy vagy! :)

Számomra így idegenként is fontos vagy, és figyelek rád!

Voltam nagyon rossz helyzetben amikor senki sem maradt nekem, és tudom hogy rengeteget segített volna az ha valaki ezt leírja.

Fel a fejjel. :)

2020. márc. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a 2. válaszolónak a bíztató üzenetet, nagyon sokat jelent. :)
2020. márc. 20. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!