Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek orvos úgy, ha nem...

Lehetek orvos úgy, ha nem bírom a vért, nem bírok ránézni egy ujjra, ha előttem veszik le róla a sínt, mert majdnem elájulok miatta?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkdom napok óta, mióta el volt törve az ujjam, levették a sínt és elkezdtem szédülni, hirtelen elkezdett fájni a hátam és majdnem elájultam, hogy le lett véve a sín. Ezt nem tudom hova tenni. Műtős pl. sztem sosem tudnék lenni, de kíváncsi vagyok, hogy esetleg így lehetnék-e, hogy vmit nem bírok ki, ami ezzel kapcsolatos. Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. márc. 21. 21:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Régebben a vér miatt el is ájultam, ha pl. megvágtam az ujjam.
2020. márc. 21. 21:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy boncolást végig tudnál nézni? Vagy egy szimpla disznóvágást?
2020. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha ezektől már ájuldozol, hogy bírnád a boncolást? Mert igen, azt is kell csinálni gyakorlaton. A nővérem nem orvos, de egészségügy területen dolgozik. És gyakorlaton kellett nekik boncolni. Először békát, meg kisállatot. Később ember boncolásán is bent kellett lenni, de azt nem ők csinálták, csak nézték. Azt még nővérem is alig bírta, pedig nincs gyenge gyomra.
2020. márc. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3. 16 vagyok 😄
2020. márc. 22. 23:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem ért hozzá, de köszönjük a véleményt.


Hozzá kell szokni a látványhoz, hangokhoz, szagokhoz, ezt mindenki tudja. Az egész egyetem alatt fejlődni fogsz. Megtanulod a praktikákat, pl. egyél,igyál bonctermi óra előtt. Odaállsz az ablakhoz vagy kimész, összeszeded magad és visszamész! Erőt veszel magadon.

Ha tőlem vesznek részt, mindig rosszul leszek, de én szívesen szúrok mást 😅. Én egy állatorvosi beavatkozást láttam kb 16 évesként, úgy megszédültem, ültem a földön jó sokáig. Ugyanez játszódott le bennem, mint most benned. Aztán felvettek az egyetemre, csináltam a dolgom, sosem lettem rosszul. Úgyhogy ne aggódj 😉

2020. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Persze, hogy lehetnél. Orvostanhallgató vagyok, az első éves nyári gyakorlatomig én is elájultam még egy vércukor méréstől is. De ott rá voltam kötelezve, hogy szúrjak és vért vegyek, és rájöttem, hogy simán képes vagyok rá és egyébként is teljesen más, ha te csinálod, mintha rajtad csinálják, mivel koncentrálnod kell, hogy minden rendbe menjen, nincs idő rosszul lenni. Úgyhogy ha egyébként elkötelezett vagy, ez ne tartson vissza.
2020. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%
Hogy akarsz így orvos lenni? Azoknak bírni kell ezeket. Meg boncolási is kell. Az még rosszabb lehet.
2020. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 16 éves, gimis. Mit keresett volna már valaha boncoláson? Most izgul, hogy kibírja-e, teljesen normális. Írtam korábban, meg kell szokni a látványt, szagokat, hangokat. A vért is. Majd megtanulja munkának, feladatnak felfogni. Az egyetem az orvossá nevelésről is szól a tananyag elsajátítása mellett.
2020. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!