Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szedjek, hogy jobban...

Mit szedjek, hogy jobban fogjon az agyam, jobban tudjak koncentrálni? Fekete tea? 18/L

Figyelt kérdés

Három hónap és vizsgák, én meg 💩 sem tudok. Tanultam én, próbálkoztam, mégsem tudom felfogni (eü iskola, anatómia, klinikum, kórtan, stb), vagy legalább megjegyezni. Közben lelkileg nyom néhány dolog, de ez magánügy, és nem olyan, amit rövidesen meg lehetne oldani.


Kell valami, ami segít. Háziorvosom a Ginko bilobát írta fel, ki is váltottam, semmit nem használt. Azóta elfogyott. Olvasgattam, de mindenki mást ír. Valaki a fekete teára esküszik, ezért gondoltam, talán az, de inkább megkérdezem itt is.



2020. febr. 4. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Anatómiából tudok tanárt, anatómia képzés néven megtalálod Facebookon.


A fekete tea semmit sem ér. Sport és sok alvás annál inkább. Egy jó időbeosztás, rendszeres mozgás, egészséges test növeli a teljesítményt. Ha kicsinálod magad, pörgetőket használsz, stb. 3 hónap múlva a teljesítőképességed a béka segge alatt lesz.

2020. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok sport, rendes alvás, hatékony és sok tanulás. Nincs csodarecept.
2020. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyél eleget, ne most akarj fogyókúrázni. Sportolj, aludj eleget. Keress egy magántanárt, aki kiveri belőled a teljesítményt. Találj új tanulási módszereket.
2020. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Es7

Dmben kaphato

2020. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, a sport és a kipihentség rengeteget segít. Amit még hozzátennék tanulásmódszertanilag, hogy 25 perces időtartamokra bontsd le a tanulást. Ez alatt ténylegesen a tanulásra koncentrálj, semmi figyelemelterelés. Amint lejárt az idő, lazíts, kapcsold ki az agyad ameddig jól esik. Ezt egyébként Pomodoro-technikának nevezik, ha gondolod, olvass utána. Illetve ne egy nap alatt akarj mindent megtanulni, hanem több napon keresztül ismételd, akár 1-1 nap kihagyásával, mert így ragad meg legjobban a hosszútávú memóriában. Az sem tökéletes, ha csak ülsz felette és olvasgatod - egyegy oldal/bekezdés/akármi után takard le, és próbáld visszamondani, akár kérdéseket is gyárts le, így ragad meg a legkönyebben.


Ha nagyon szeretnél valamit szedni, esetleg omega-3at tudok ajánlani, bár arról is rengeteg az ellentmondó tanulmány. Fekete teára valószínűleg a koffeintartalma miatt esküsznek, de sajnos a koffein is drog - eleinte nagyon erős hatása van, felébredsz tőle, pörögsz, majd minél többet használod, annál kevésbé érzed meg a hatását, annál többet kell elfogyasztanod ugyan azért a hatékonyságért, és el is kapott az ördögi kör. Ha hetente 1x-2x fogyasztasz, az még talán inkább hasznos mint káros, de könnyen átcsap függőségbe - ezt sajnos tapasztalatból mondom.

2020. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!