Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik esetleg erre jogi...

Létezik esetleg erre jogi megoldás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Édesapám az akaratom ellenére, vallási okokra hivatkozva nem enged a páromhoz költözni. Ha összepakolok és elindulok, bántalmaz szavakkal és testileg egyaránt, elállja az utam a család többi tagjával együtt. Magyarán nem enged ki a lakásból. Természetesen évek óta dolgozom, mellette diplomára készülök, nem az “ő kenyerét eszem”. Van-e esetleg értelme ilyen helyzetben rendőrt hívni, vagy ha mégis elhagyom a házat tehet-e jogilag bármit ellenem, vagy a párom ellen? Állítása szerint Neki minden joga megvan korlátozni engem,de a neten hosszas keresgélés árán sem találtam megfelelő, vagy számomra érthető dokumentumot, ami világi törvényekkel véd engem. Kérem segítségét ebben hozzáértő(k)nek.

Üdv. N.



2020. márc. 24. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor meg egyszer: amikor munkaba mesz, akkor sem enged ki? Es amikor kienged, tuszul ejti a... nem is tudom, bal karodat, hogy kenytelen legyel visszamenni a nap vegen? Es meg soha senkinek nem tuntek fel a seruleseid, amiket az utesek okoztak? Hagyjuk mar ezeket a kamusztorikat, de tenyleg, ertem en hogy uncsi otthon suli nelkul, de ennel jobbat is tudsz.


Nem jogi megoldas kell, hanem kene szedni a gyogyszereket, amiket a beteges hazudozasra kaptal.

2020. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó; nem magyarázkodom, érdemben nem tudsz hozzászólni, akkor máshogy nem kell. A többi válaszadónak tisztelettel köszönöm, megfontolom az írottakat.
2020. márc. 24. 22:08
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem alaptalanul hiszik azt, hogy kamu a kérdésed. Ez azért több sebből vérzik..

Hát nekem szerencsére van fegyverem (nyugi van, engedélyem is van róla,így legális) de az ilyeneket seggbelőném...

Na drága ha valaki vallásos, az nem erőszakos!

Az apád valóban korlátozza a személyi szabadságod, de ha otthon laksz, nem nagyon van más megoldás, el kell költözni.

Nem írják jól fentebb. A Személyi szabadság korlátozása valóban meg van valósítva ezzel, hogy nem enged ki a házból, de az ingatlan apukádék nevén van (gondolom) így gyakorlatilag ő dönti el, hogy hány személy tartózkodhat a lakásban. Ezt a rendőröknek nem lehet megmagyarázni. :D és mivel egy család vagytok nem vesznek komolyan, nem fogják érteni milyen személyi szabadság korlátozásról hadoválsz te mikor otthon vagy? :D otthon ezt a tényt nehéz és hihetetlennek látszik megvalósítani rendor szemmel és rendor logikával ... ám hány éves vagy...miért van apuka ennyire a párod ellen? Nem lehet h oka van és a párod is valami ágról szakadt, putriból kiesett vadállat?

Diplomázol..nagy cucc más 19 éves kora óta el egyedül messze a szülőktől na ő tudja, mi az az élet ellentétben veled kisanyam! Nem sírni kell fogni egy táskát bepakolni elmenni dolgozni kis pénzed is legyen -elköltözni és nem hazamenni ennyi...ilyen 1szeru! És jaj a bántalmazása id meg bizonyítani kene... nehezen tudom elkepzelni h akinek meg most is a kajáját zabálod pont ő bánt teged...-18 éves kor után már a szülő nem köteles enniadni a gyereknek...külön lehet költözni mutassatok meg mekkora swagyolo meg tokos gyerekek vagytok...

2020. márc. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!