Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rugóznak ENNYIRE a...

Miért rugóznak ENNYIRE a koronavíruson?

Figyelt kérdés

holott voltak durvább betegségek és tünetei is, de azt meg sem említették!


A média hatása vagy amúgy is?


Hirtelen minden állampolgár tiszteletteljes és kötelességtudó lett...


2020. márc. 25. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

Vedd alapul az Olasz helyzetet. Meghaltak eddig 6 ezren, illetve több tízezren megfertőződtek. Ez a szám a járvány végéig még ki tudja mennyi lesz.

Most pedig képzeld el azt, hogy Olaszország és Magyarország között területi nagyságrendileg mekkora különbség van.

Egy akkora szintű elterjedés Magyarországon akár 60 - 100 ezer halálos áldozattal is járhat, valamint több százezer akár milliós nagyságrendű fertőzéssel. Figyelembe véve, hogy Magyarországon elég magas a krónikus betegségben szenvedők száma. Továbbá pedig azt is figyelembe véve, hogy a kormány semmit nem tesz a járvány megfékezése érdekében. Mégis miféle védelmi rendelet az, hogy az üzletek 15 óránál tovább nem lehetnek nyitva? Mert a koronavírus csak 15 óra után fertőz? Nem is értem, kész parádé az egész. Ráadásul az elmúlt 3 napban közel 100-at emelkedett az igazolt fertőzöttek száma, ezen kívül a tisztifőorvos asszony elismeri, hogy a valós szám ennél jóval magasabb lehet, de mégse tesznek semmit mert azt látják, hogy elégnek bizonyulnak az intézkedések. Kiváló úton haladunk, hogy Olaszországi állapot alakuljon ki nálunk is.


Én pontosan, hogy azt veszem észre kedves kérdező, hogy nagyon nem akaródznak rugózni a témára.

2020. márc. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Azért rugóznak ennyire, mert ez a munkàjuk. A sajtó versenyzik egymással, hogy ki ad ki ütősebb cikket. Az újságot veszik mint a cukrot, még a csapból is ez folyik.


Az emberek többségének fogalma sincs, hogy a világban egy évben mennyien halnak meg influenzától, aids-től. Ha ismernék a számokat, nem dőlnènek be ennek a magas szintű pánikkeltèsnek.

2020. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyilván valamennyi európai kormány is bedőlt a sajtónak.
2020. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

De a válaszokból is kitűnik, hogy mindenki tele van indulattal ez ügyben, mintha nem is tudom mi lenne!

Meg azt sem értem, míg egyik részről elbagatellizálják, a másikon meg agyon aggódnak.

Nincs egy arany középút?


Olyan, mintha a félelemkeltés lenne a cél, nem pedig a megnyugtatás, de ahhoz tenni is kellene, nem?

2020. márc. 26. 10:19
 15/18 anonim ***** válasza:
A te válaszaidból nekem az tűnik ki, hogy szándékosan trollkodsz, szítod a feszültséget és ugrasztod egymásnak a válaszolókat.
2020. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tudod, kérdező, egy ilyen új járványnál igen nehéz előre megmondani, hogy pontosan mi fog történni.

Az eddigi példákból viszont látszik, hogy azok nyertek, akik azonnal teljes tesztelést és szigorú karantént vezettek be.

Mindenkinek, nem csak a betegeknek.

Ahol ilyet nem csináltak, ott vannak ezrével a halottak.

2020. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én nem ugrasztottam semmit, nyugi.

Csak elég a válaszokra nézni és látszik a helyzet.

Inkább félelmet érzek megette.



Örök érvényű:

https://www.youtube.com/watch?v=rsa84MVqbjc

2020. márc. 26. 10:44
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak a paranoias eli tul
2020. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!