Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Haszonélvezettel eltudják...

Haszonélvezettel eltudják adni a házat?

Figyelt kérdés
Haszonélvezeti jogom van a házra.Lányom lakik benne,elakarja adni.Abban az esetben mondok le róla,ha kifizeti az általam kért összeget.Ő nem akar fizetni.Eltudja adni aláírásom,beleegyezésem nélkül?
2010. júl. 27. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Sőt,ha nem akarod,hogy ott lakjon,ki is teheted őt a házból. A haszonélvezeti jog erősebb,mint a tulajdon jog. Olyan házat pedig nem fog megvenni senki,amelyiken haszonélvezeti jog van. Ha te is beleegyezel az eladásba,akkor a haszonélvezetről való lemondásodért kérhetsz a vételárból pén zt. Ma nem tudom,hogy ez milyen összeg,de régen az ár 1/3-a volt.
2010. júl. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
xD Ez hülyeség, amit mondott.:D Dehogy teheted ki őt a házból, ugyan már, hisz rajta van a neve az ingatlanon!!! Lehet erősebb, lehet nem, akkor se dobhatja onnan ki. De természetesen, amíg nem mondassz le a haszonélvezetről, Ő nem adhatja el.
2010. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
El tudja adni (a tulajdonjogot), de a haszonélvezeti jogod megmarad. A haszonélvezeti jog nem öröklődik, tehát ha te meghalsz, az új tulajdonos beköltözhet. Így persze vagy nem veszik meg, vagy csak nagyon olcsón.
2010. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most olvastam utánna.

Haszonélvezeti jog. Még mindig nem értem... Gondolom olyasmi mint a résztulajdonos.

Egyáltalán: ez minek van? Ha jól értem akkor még a tulajjal is fizettethet bérleti díjat. de hát az már egyszer mevett (???)


[link]


A tulajdonos el is adhatja


Ha a tulajdonos pénzügyi vagy családi okok miatt meg akar szabadulni a lakástól, bármikor eladhatja, a tulajdonjogot átruházhatja. Ehhez nem kell a haszonélvező hozzájárulása, viszont a haszonélvezeti jog továbbra is fennmarad. Persze többnyire befektető jöhet szóba vásárlóként, aki kivárja, amíg a haszonélvezeti jog meg nem szűnik, vagy pénzért megváltja ezt a vagyoni értékű jogot. Ugyanígy a tulajdonosnak joga van a lakást megterhelni, vagyis jelzálogjogot alapíthat rajta, azonban ehhez is kell a haszonélvező hozzájárulása.

2010. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a tulajdonjog az erősebb mint a haszonélvezeti jog, és ha jelzálog is van az adott ingatlanon, ha netán nem tudná a tulajdonos törleszteni, végrehajtáskor a bank a haszonélvezőt is úgy kirakná, mint macskát sz@rni kb. (Hitelfelvétel esetén persze, előzőleg kell a haszonélvező beleegyezése is)
2010. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a haszonélvezeti jogot, úgy tudom azért találták ki, hogy az idősödő férj halála esetén, az örökösök ne tudják kirakni olyan egyszerűen, a "szegény" kis özvegyeket, amivel azért elég rendesen vissza is élnek. Nekem sok rossz tapasztalatom van a haszonélvezeti joggal, ha jogalkotó lennék, én biztos eltörölném a pics*ba...
2010. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolkoznak is benne hogy eltörlik inkább, mert semmi értelme. Aki ezt a jogot kitalálta, az egy idióta lehetett. Az özvegyek inkább résztulajdonjogot kapjanak, mert ez egy felesleges bilincs.
2010. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!