Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meghan Markle tényleg csak...

Bözse22 kérdése:

Meghan Markle tényleg csak érdekből ment hozzá Harry herceghez?

Figyelt kérdés
Elég logikus. Végülis, ő sosem volt egy híres színésznő, csak egy ZS kategóriás kis senki. A Suits sorozata sem volt világ siker, és ott is csak melékszerepe volt, szóval elég kézenfekvő volt egy brit herceggel össze jönni. Csak miután meglátta, hogy nem ő fogja megreformálni a királyi családot. és sok mindenki ki volt már rá (rájuk) akadva a csomó költekezés és botránykeltás miatt , akkor már rohant vissza Amerikaba. És még el se telt 3 év. Több mint 1 év után elege lett az egészből. Persze ezt az egész kiszállást a sajtóra fogták. Kíváncsi vagyok, hogy hány évig fog tartani ez a házasság, mert a herceg nincs azzal megszokva, hogy egy ilyen Amerikai életet éljen...

2020. ápr. 19. 20:39
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
89%

kérdezd meg tőlexddd

ez szubjektív dolog, mindenkinek megvan a véleménye, neked is, nekem is... ennyi

2020. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
nem értem miért kell ezen agyalni. az ég világon semmi közöd hozzá. nem vagy te nekik senkije, kívülállóként meg úgyse fogod megtudni soha az igazat. a saját életed nem elég érdekes? ezért turkálsz máséban?
2020. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 2*Sü ***** válasza:
52%

> Meghan Markle tényleg csak érdekből ment hozzá Harry herceghez?


Bizony. Minden párkapcsolat, házasság a két fél jól felfogott érdekéből jön éltre és marad fenn. Az érdek sokminden lehet: szeretet, elismerés, testi vonzalom, szellemi kapcsolat, pénz, kvázi akármi. Sőt néha a két fél nem ugyanabból az érdekből van a másikkal. Ez így van, akár herceg valaki, akár tudós, akár cégvezető, akár bolti eladó, akár segédmunkás, és akár A, akár B, vagy akár Zs kategóriás a saját szakmájában. Van olyan érdek, ami nemes, elfogadott, meg van olyan érdek, ami nemtelen és lenézett. De egy párkapcsolat, házasság esetén a két félnek kell ezt megítélnie, nem másnak.


Hogy a kérdésben említett két személlyel, vagy annak családjával pontosan mi a helyzet, az meg a lőtéri kutyát sem kellene, hogy érdekeljen. Nem rokonom egyik sem – gondolom neked sem –, nincs különösebb kihatása az életük történésének sem a politikára, sem a gazdaságra, sem a kultúrára, sem a tudományra, és úgy általában semmire, ami miatt bármi közöm kellene, hogy legyen hozzá, ami miatt bármennyire is érdekelni kellene, hogy mi van velük és miért. Vagy legalábbis semmi okom, hogy bármennyire is jobban érdekeljen az ő életük, mint a Kukutyinban lakó Kovács Tibor villanyszerelőnek és a feleségének az élete.

2020. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát... Nem erre a "válaszokra" számítottam, hanem tényleg komolyakra. Ebből is látszik, hogy egyeseknek mennyire terjed az IQ színtje. Ha nem érdekel az egész, akkor mi a fenéért válaszolsz?!
2020. ápr. 20. 07:56
 5/28 2*Sü ***** válasza:
71%

> Nem erre a "válaszokra" számítottam


Nos, akkor nem a válaszokban, hanem az elvárásaidban csalódtál.


> hanem tényleg komolyakra


Én teljesen komolyan gondoltam a válaszomban leírtakat.


> Ebből is látszik, hogy egyeseknek mennyire terjed az IQ színtje.


Az enyém 15-ös szórású skálán 135 feletti sávban van.


> Ha nem érdekel az egész, akkor mi a fenéért válaszolsz?!


A brit királyi család ügyes-bajos dolgai valóban nem érdekelnek. De a bulvár, mint – véleményem szerint igencsak káros – jelenség annál inkább. Alapvetően el is mennék egy-egy ilyen kérdés mellett, ha nem jönne szembe hetente egy-egy kérdés, aminek a tartalma kb. az, hogy „Ugye, hogy Meghan Markle mekkora egy aljadék?”, ami tulajdonképpen sokkal inkább véleménykifejtés, mint mások véleményét firtató kérdés. Valahogy soha nem Nobel-díjas tudósok, népeszű írók, egyházi méltóságok azok, akiknek a magánéletét kellene véleményezni, hanem mindig valahogy olyan emberek, akik pusztán attól közismertek, hogy közismeretek. Mert lehet, hogy igazad van, Meghan Markle valóban Zs kategóriás színésznő, de kb. hány Zs kategóriás színésznő magánéletét kíséred figyelemmel? Azért pont Meghan életét kíséred figyelemmel, mert valamilyen ok miatt rá vagy kíváncsi, vagy azért, mert kíváncsivá *tettek* a bulvárban megjelenő hírek és cikkek? És miért kellene egyáltalán Zs kategóriás színésznők életét figyelemmel kísérni? Még A kategóriás színésznőknek is csak egy-egy alakítása az, amiről érdemes lehetne és érdemes lenne véleményt formálni, de nekik sem a magánéletükről.


Régen voltak nagycsaládok. Ezeket aztán felváltották a faluközösségek. A városokban meg a társaságok, klubok, szalonok. Ott még volt tétje annak, hogy kiről milyen információ vannak az embernek, milyen konfliktusokat tár fel, és azokra milyen megoldásokat talál. Egy nagycsaládnál ennek komoly tétje volt, mert ezen múlhatott adott esetben a család sorsa, a családtagok élete is. A falunál is még volt tétje, mert ezen múlhatott a faluközösség fejlődése, nyugalma, rendje. A polgári társadalomban már csak nyomokban volt valódi tétje, de még ott is szegről-végről egymással együtt élő, egymástól függő, vagy legalábbis egymással kölcsönhatásban lévő emberek sorsáról volt szó.


Ez váltotta fel, üresítette ki és használta ki a bulvár. Hogy Harry herceg és a felsége között milyen a viszony, az semmilyen hatással nincs az életedre, semmilyen hétköznapi döntésedre, sem helyzetedre nem hat ki. Valójában nem ismered őket. Annyit ismersz, amennyit a bulvármédia eléd tár, ami nem hogy nem a teljes igazság, de gyakran annak az elferdítése. A bulvármédia meg patikamérlegen pontosan olyan információkat, olyan szavakkal, olyan sorrendben, úgy megszűrve, elrejtve vagy kiemelve, úgy összefűzve tálal fel, hogy az bizonyos fajta konkrét érzelmeket generáljon, ezekre trenírozzon. Sokféle ilyen érzés van, a felháborodástól az elérzékenyülésen át a meghatódottságig, pátoszig. Kvázi hozzászoktat ezekhez az érzésekhez, és éhessé tesz rájuk.


És mivel ősi ösztönöket aknáz ki, azt, hogy az ember ismerje a körülötte élők viszonyrendszerét, ezért működik is a dolog. Csak éppen nem a körülötted élők viszonyrendszerét ismered meg, hanem számodra vadidegen, az életed ügyes-bajod dolgaiban semmiféle szerepet nem játszó, és még csak nem is biztos, hogy a „megismertetett” formában valóban létező emberek viszonyrendszerét ismered meg. Tulajdonképpen még mi ketten is szorosabb viszonyban állunk, mert legalább ha ad-hoc jelleggel és ismeretlenül is, de ez alatt a kérdés alatt mégiscsak egy röpke párbeszéd alakult ki közöttünk, van valamiféle minimális hatásunk egymásra. Ehhez képest Harry herceg és Meghan sokkal inkább két vadidegen.


A bulvárral az a gond, hogy káros. Két káros hatása lehet. Az egyik, hogy vadidegen emberek – sőt néha inkább csak álarcok, szerepek, üres pózok – megismerése a veled valóban kapcsolatban álló emberek megismerésének a rovására mehet, tőlük vonja meg a figyelmet, így elidegenítő hatású. A másik káros hatása, hogy pontosan ezeket a trenírozott érzéseket meglovagolva tudnak olyan fogyasztásra ösztönözni – az érzéseid megfelelő irányításával, generálásával – amilyen fogyasztásra nem saját belső igényed, hanem általuk generált indíttatásod van. (A fogyasztás tárgya lehet termék, szolgáltatás, de akár ideológia, eszme is.)


Pont ennek a felismerésére akarna rávezetni a #3-as válaszom második fele. Lehet, hogy a bulvár fogyasztása miatt megszoktad, hogy felháborodj, hiszen annyi „felháborító”, meg „döbbenetes” dologról lehet olvasni, hallani a bulvárban – amit pont attól hiszel el, hogy úgy kezdődik, hogy „nem fogod elhinni” –, de azért próbáld végiggondolni azt, amit az előző válaszban írtam. Vagy láttasd be velem, hogy nekem érdemes lenne foglalkoznom a brit királyi család – vagy bármelyik királyi család – tagjainak ügyes-bajos dolgaival, értesd meg velem, hogy miért lehet bárki számára fontos vagy hasznos az, ha igenis nyomon kísérné és megítélné az ő életük alakulását.

2020. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Na jó, ezt tisztázzuk le... Én nem az összes pletykkára hagyatkozok, amit meglátok, hanem a valódi tényekre.


Igaz, hogy Meghannek több mint egy év után elege lett az egészből királyosdiból? Igen. Igaz, hogy most Amerikában él férjével és a kisbabájával? Igen. Igaz, hogy azt az űrügyet használta (használják) fel, hogy őket a sajtó az örűletbe kergette a csomó hazugságaikkal - amiben némi részt egyett tudok érteni -, VISZONT pár hónappal ezelőtt Meghan furán mosolygot a bokrokra? Igaz. Igaz, hogy Amerikában már a harmadik házat veszik meg, mert a kis drágának semmi sem jó? Igaz. Mondjuk azt nem lehet tudni, hogy miből fizetik ezt a sok mindent... Igaz, hogy Meghan Markle egy Golddigger, aki mások hátán mászott fel? Igaz. Vegyük például a barátnőjét, aki bemútatta neki Harryt. Érdekes mód, vele már nem tartja a kapcsolatot. Elérte vele is a célját, most már mehet a kukába, ugye?


Olyan érdekes, hogy az összes ember, aki segített neki, azt félrelőki magától. És én most nem a féltestvérére gondolok, meg a másik bátyjára, aki drogot terjeszt, hanem pl. az édesapjára, aki nélkül fel sem vették volna a színészi egyetemre, aki fizetett neki mindent ÉS most neki fel sem veszi a telefont. Habár, oké, hogy ő sem volt a világ legjobb apja, meg ő is megéri a pénzét, de mindenki követ el híbákat.


Mindezekből a dolgokból pedig elég erősen arra lehet következtetni, hogy Meghan Markle egy kétszínű nő, akinek a kedvesség, az empátia meg az ezekhez hasonló emberi tulajdonságok ismeretlen fogalmak. Csomó embert átvert, kihasznált, majd végül eldobott magától.


És máskor, ha megkérhetlek, a 135 feletti IQ színteddel, ne más dolgokra tereld a témát, ami nem is erre a kérdésre tartozik, hanem inkább ennek a hölgyeménynek a viselkedését elemezd először, ha már ilyen okos vagy. Amit természetesen, nem vonok kétségbe, mert a válaszodból is látszik, hogy nem vagy egy hülye ember, de ha megkérhetlek máskor/másoknál inkább a kérdésre válaszolj és ne kezd el boncolgatni kis Matyi és Rózsika hullámvölgyekkel teli életét.

2020. ápr. 21. 09:16
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
#5 mindig is irigyeltem azokat az embereket akiknek ennyi türelmük van elmagyarázni, miért hülye valaki. nekem sajnos semmi türelmem nincs a hülyékhez.
2020. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Miért vagyok attól hülye, ha érdekel egy bizonyos téma? Lehet, hogy téged Michael Jackson plasztikai műtéte részletei érdekelnek, pedig semmi közöd hozzá vagy pl. a Kardashianék. Engem ez érdekel, habár még most sem kaptam rá választ (negatívat vagy pozítivat),de... mindegy...
2020. ápr. 21. 11:34
 9/28 anonim ***** válasza:
26%
#8 engem a saját életem érdekel, és a hozzám közel állóké (egy bizonyos szintig). olyanok, akikhez semmi közöm, és soha nem is lesz, egyszerűen hidegen hagynak. semmi okom foglalkozni velük, mert nem ismerem őket, az életük nincs kihatással az enyémre, meg különben is van jobb dolgom ennél.
2020. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Na jó, ezt leszámítva, mi a baj azzal, hogyha engem ez a téma érdekel? Ez a te életed befojásolja, hogyha engem ez érdekel? Ha nem akarsz rá válaszolni, akkor csak porges tovább...
2020. ápr. 21. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!