Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegezés vagy magázás?

Tegezés vagy magázás?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok. 5 éve ugyanazon a munkahelyenen dolgozom. A főnököm férfi és jóval idősebb nálam. 60+. Eddig magázódtunk, viszont pár hónapja elkezdett tegezni. Ilyen esetben tegezzem vissza (bár az nekem ugysem megy). Vagy nekem kell mondani a nagy korkülönbség ellenere hogy tegezodjunk? Nem tudom mi a megoldas. Gyerekkorom óta ismerjük egymást...
2020. ápr. 23. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Mivel jóval idősebb tőled és rangban is magasabb, így ő megteheti azt, függetlenül attól, hogy te vagy a nő, hogy tegezzen. Viszont illem szerint te nem. Nekem is van olyan férfi kollégám, aki kb. 25 évvel idősebb tőlem, ő nem a főnököm, mégsem tegezem, függetlenül attól, hogy ő szokott. Majd ha felajánlja a főnököd, akkor letegezheted, egyébként nem illik. Akkor sem, ha ő tegez.
2020. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Mivel jóval idősebb, mint te és ő kezdeményezte a tegezést, a te dolgod az, hog ezt fogadod, vagy sem. Ha neked kényelmetlen, hogy tegezed, vagy rossz érzést okoz, akkor meg kell neki mondani, hogy köszönöd, de te inkább maradsz az önözős formánál.


Ps: A főnök nem rang, mégcsak nem is titulus, csak egy munkahelyi felettes.

2020. ápr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Igazából ahogy eddig láttam és amit láttam az az, hogy egy rendes cégnél mindenki tegeződik, még az igazgatóval is. Kivételt a nagyon nagy multi cégek jelentenek, ahol az igazgatót szinte sosem látja egy átlagos alkalmazott. De egyébként a tegezés a megszokott.


És szerintem a közvetlenebb és barátságosabb is a tegezés. Nekem a magázás az ami erőltetettnek tűnik, mert hát minek is.


Egyébként ha már gyermekkorod óta ismered, akkor épp ideje tegeződnötök, és ha még át is váltott rá, az azt jelenti, hogy ő is ammondó van, hogy tegeződjetek.


A korkülönbség ne zavarjon. Az nem számít ha tegeződtök. Nem a középkorban vagyunk egy királyi udvarban, hogy lépte nyomon formáliskodjunk. Meg hát ha valaki felajánlja a tegeződést és te nem viszonzod, az elég faragatlan visszautasítás, olyan mintha valaki kezet nyújtana és te nem fognál vele kezet.


"Vagy nekem kell mondani a nagy korkülönbség ellenere hogy tegezodjunk?"

Ha már elkezdett tegezni, akkor mire és hogyan tudnád azt valami újként felvetni? Lényegében már felajánlotta azzal, hogy tegez, és ezt elfogadni és viszonozni tudod, de felajánlani már nem.


Most ha felajánlanám neked, hogy igyunk meg valahol egy kávét, az hogy nézne ki, ha erre te nem elfogadod, vagy visszautasítod, hanem felajánlod? Olyan lenne mintha te akarnál irányítani és nem fogadnád le, hogy a másiktól ered az ötlet, vagy akárhogy is, de értelmetlen lenne.


Nem kell gatyázni ilyenekkel, örülj neki, hogy tegez és viszonozd.

2020. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az ő részéről tegezésre változott a viszony, akkor érdemes neked is váltani.
2020. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!