Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bocs, nemtudtam melyik kategór...

Bocs, nemtudtam melyik kategória a megfelelő! Mit tegyek, hogy nem tudom miben higyjek? Pl. Már nem tudom, hogy a Föld geoig, vagy lapos, vagy pedig Istenben higyjek, vagy az evolúciónak stb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 1. 10:31
1 2 3
 11/22 Pombe ***** válasza:
66%

#1: "Olvass! Sokat, sokfélét."


Már úgy érted, hogy ezt sokat halottad mástól... nem? Mert ebben a kompetenciád olyannak tűnik, mint azé a lábatlan gyíké, aki szerint néha szégyen a futás, de hasznos.


#1: "Az evolúcióról sok féle elméletek születtek, ezek közül csak egy a darvin féle majmos."


Ne! Te ne olvass sokat! Az ilyesmi nem való olyannak, aki képtelen különbséget tenni az okosság és butaság között. Olvastál Darwinról (ahol kis 'd'-vel és sima 'v'-vel írják a nevét), az evolúcióról, és a majmokról. Persze ezek között van hasznos dolog is, de mégis mi lett mindebből a te értelmezésedben??? Pfrrrr... :(


#1: "Az, hogy milyen formályú bolygón élsz meg kb mind1."


Tényleg? És ha a @Kérdező éppen Földkörüli útra indul? Nem fog örülni neki, ha miattad a világ széléről leesik...


Nézzük a te mondásodat:

#1: "Az élet nagy kérdései azért is azok, mert senki nem tudja 100%ban megmondani a frankót rá."


Ez meg Einsteiné (bár az sem 100%, hogy tényleg az övé): "Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."


Azért egy valamit frankón lehet tudni 100%-ra. Bár te kiválóan eleget teszel a "nem tud" feltételnek, mégis határozottan állítható, hogy nem te leszel a "valaki".


:(

2020. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Pombe ***** válasza:
100%

#1: "Az, hogy milyen formályú bolygón élsz meg kb mind1."


Sőt! Az sem mindegy, hogy "fomályú", vagy formájú. És jól látod, hogy az ált. suliban a "formályú"-ra írt szavaid mind 1-est érnek.

2020. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Pombe ***** válasza:

Kedves @Kérdező!


Nem! Egyáltalán nem elég a sok olvasás. Egy kicsit nyomozónak is kell lenni. Okos nyomozónak... :)


Egy pl. Mondjuk ha valaki arra tanít, hogy a "darvin" féle evolúció csak egy a sok közül, akkor először is megkeresed a nevezett illető egyik könyvét.


Azt azért tutira feltételezhetjük, hogy az illető szerző már csak tudja, hogy a saját nevét hogyan kell leírni, így hihetünk neki legalább ebben.


Pl. ez az egyik könyve: [link]


Itt olvashatod, hogy a szerző nem "darvin", hanem Darwin.


Na, most innentől kezdve, már tudhatod, hogy a "darvin"-ozó tanítónak tehát nem érdemes komolyan venni a szavát.


Következő lépés, hogy elkezdesz olyanoktól olvasni ez ügyben, akik legalább a Darwin nevet képesek rendszeresen helyesen leírni.


Pl. egy ilyen ember azt írja, hogy ilyen kutya még száz éve nem létezett a kutyatenyésztők szerint se: [link]


Elmész a kutyatenyésztőhöz, és megmondja neked, hogy ez igaz vagy sem. És ha igaz, akkor már tudod, hogy az evolúció bizony nagyon is létezik.


#Kérdező: "...vagy pedig Istenben higyjek, vagy az evolúciónak"


Harmadik lépés, hogy megkérdezed magadtól. Ha tehát az evolúció során alakultak ki a kutyák, akkor az cáfolata lenne Isten létezésének?


És ekkor jössz rá, hogy aki neked azt tanította, hogy vagy az evolúció igaz, vagy Isten létezése, az egy jó nagy marhaságot mondott, mivel mind a kettő igaz dolog lehet, tehát ha netán ez a tanítód le is tudná írni a Darwin nevét, akkor is csodálkozva fogod tapasztalni, hogy az is pont ugyanolyan tökkelütött bolond az evolúcióhoz, mint az aki Darwin nevét se képed helyesen lekörmölni.


Szóval nehéz kiigazodni az állítások között, és a dolog kibogózása (ha tényleg ez az igény gyötör minket), sajna, igényes nyomozómunkát igényel... és egyáltalán munkát igényel.

2020. máj. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Pombe ***** válasza:
100%

#7: "De igazából az élet rövid és gyorsan elszalad és ha csak nem akarsz filozófus lenni, hidd el, hogy a kutya nem foglalkozik vele."


Már, hogy szerinted manapság a kutya nem foglalkozik az evolúcióval? Pl, hogy az evolúció ismerete mellett fejlesztik azokat a gyógyszereket, amik a te vagy a családtagjaid életét mentik meg esetleg? Vagy a mezőgazdaságban, ahol az evolúciós ismeretek folytán a kár- és kórokozókkal szembeni hatékonyabban ellenálló haszonnövényekből készült élelmiszereket fogyasztasz? Vagy evolúciós algoritmusokkal működő keresőszervereket használsz az Interneten? Vagy...stb.???


#7: "Se a melóhelyen nem téma ez, sem a buszon, de egy párkapcsolatban is elég ritkán jönnek fel ezek a témák."


Manapság nem téma a SARS-CoV-2 vírus, ami a COVID-19 betegséget okozza? Nem érdekel senkit a vírus evolúciós változásai, a mutációi?


Hát ha ez senkit nem érdekelne a munkahelyeken, akkor te örökké várhatnál az ellen-gyógymódok kifejlesztésére, meg a karantén megszüntetésére. :)

2020. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Jó ok.

Megbuktam nyelvtanból bevallom de talán a törött kijelzőjű telefonom is tehet róla...

Minden esetre annyi meg matadt darvin elméletéből, hogy majmok vagyunk...

Igen darvin vagy darwin vahy Darwin oly mindegy hisz úgyis lesz más amibe bele lehet kötni pl hogy nem raktam vesszőt.

Végülis én csak egyfajta tanácsot szerettem volna adni a KÉRDÉSRE!!!

Hisz ezért létezik ez a gány oldal.

Mármint elviekben.

Azt hiszem kár ide akármit is írni mivel úgy is jön egy nyelvészprofesszor vagy valamilyen oltogatós ember, aki majd aztán meg mondja a tutit.

Nem várok ellenanyagot bízom a saját immunrendszeremben. ;)

Sőt fájdalomcsillapítón kívűl még nem is vettem be más gyógyszert.

Azt hiszem valami nagy mázlim van, hogy nem kell marékszámta szedjem, hogy holnap is felkeljek.

Miért kell egy válaszadóval szemben személyeskedni?

Bár igazából ez még a kisebbik dolog ami zavar.

Miért kell ilyen pökhendi módon fogalmazni?

2020. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Pombe ***** válasza:

"Végülis én csak egyfajta tanácsot szerettem volna adni a KÉRDÉSRE!!! Hisz ezért létezik ez a gány oldal."


Én meg azért létezem, hogy a tanácskérő kérésének megfelelően rámutassak, hogy milyen könnyű ellenőrzési módszerekkel lehet eldönteni a tanácsadóról, hogy érdemes-e őt komolyan venni, vagy sem.


Pont ezért van ez a rovat. Nem? Csak köszönettel tartozhatunk neked, hogy milyen remekül mutatod be a hamis tanácsadó ismérveit.


Alapvetően nem az a fő baj, hogy te 'darvin'-t írtál, hanem hogy butaságokat hordtál össze arról, hogy sokféle evolúció lenne. De aki nem tudja leírni Darwin nevét, attól pont ilyen sületlenség várható el.


Tudod, az is pökhendiség, aki magabiztosan és foghegyről ad tanácsot arról, amiről még csak lövete sincs.

2020. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Pombe ***** válasza:

Kedves 3deciköménymag!


No, akkor lássuk, mennyire helytállóak a "tanácsaid"?!


Írod az #1-ben: "Az evolúcióról sok féle elméletek születtek, ezek közül csak egy a darvin féle majmos."


Mutass be nekem egy a jelen tudományban elismert, vizsgált és tanított olyan evolúcióelméletet, amelyből szerinted hiányzik Darwin eszméje.


Én egy ilyenről se tudok. Sőt! Többről se tudok, így rászorulok a tanácsadásodra, mint a @Kérdező is (persze feltételezem, nem valami maszlag kreacionista oldalról hozol majd bizonyítékokat, hanem valódi tudományos oldalakról - Nature, Scientific American, PNAS, vagy akár Élet és Tudomány, egyetemi oldalak...stb.)

2020. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Pombe ***** válasza:

"Nem várok ellenanyagot bízom a saját immunrendszeremben. ;)"


De azért ugye tudsz olyanról, hogy vannak olyan emberek, akik erre rászorultak. Nem tartod enyhén szólva is felelőtlen tanácsadásnak azt, hogy mindenki messze kerülje el a gyógyszertárat, csak azért mert te eddig nem szorultál gyógyszerre?


Mondd! Amúgy nem kaptál oltást se soha? Ugyanis az kötelező. A szüleid erről nem tudtak?

2020. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Pombe ***** válasza:

@Kérdező


Írod a #2-ben: "De sajnos nem tudom melyiket elfogadni! Mert vagy a Nasa hazudik, vagy pedig az iskola. :/"


Kíváncsivá tettél. Mi lenne az, amiben az iskolád véleménye eltér a NASA meglátásaitól? Én olyan iskolába jártam, ahol ilyen különbözőség nem volt.


Bár lehet, az iskolám ott követte el a hibát, hogy az a NASA-tól tanult...?


Kit tartasz hitelesebb forrásnak a NASA-tól? És mi a bánatért hazudna?

2020. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Pombe!

Mi van mondjuk a bibliával?

Az teljesen más elmélet mint Darwin!

Sőt!

Ki is zárja mint olyan, hogy mi emberek az evolúció eredménye lennénk..

Igaz nem egy internetes oldal terméke, és megosztó az emberek véleménye a hitelességéről.

És mivel a kérdésben szerepel "miben higyekjek" így ez már is más mint puszta szubjektív nézőpontunk ráeröltetése a kérdezőre!

Mielőtt kritizálsz, hogy sületlenségeket hordok össze, válaszold meg a kérdést!

Attól, hogy velem szemben érvelsz holott nem is értem miért hisz az első szavam az volt, hogy "olvass"

ebben benne vannak a tudományos dolgok, a fantázián át a sci fi-ig.

Sehol sem említettem, hogy én bármit jobban tudnék akárkitől is!!

2020. máj. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!