Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történt a Twin Peaks-es...

Mi történt a Twin Peaks-es Josie-val?

Figyelt kérdés
A halála után hogyan került a fiók fogantyújába? És miért? Nagyon régóta foglalkoztat ez.

2020. máj. 3. 00:27
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%

A Twin Peaks nézetem szerint átverés. Sőt kettős átverés. Az első átverés az volt, ahogy el lett adva. Korában mind a kriminek, mind a romantikus drámáknak divatja volt, és a Twin Peaks is ennek lett tálalva. Aztán persze szépen lassan kiderült, hogy igazából egyik sem. Ez egy misztikus történet, valami nagyon sajátos környezetben.


És szerintem ez is átverés. Mármint olyan értelemben, hogy egy misztikus történetben is van valamiféle konzisztens működése a természetfelettinek. A történet el akar valamit mondani, valami tanulságot akar bemutatni. És ez az, amit a Twin Peaks nem tett meg, mert soha nem is törekedett erre. A második átverés tulajdonképpen az, hogy a Twin Peaks az egy történet.


A Twin Peaks-nek nincs összerakható története. Nem mesélni akar, hanem bizonyos érzéseket, érzeteket, hangulatokat akar felszínre hozni, és igencsak hatásos módon teszi ezt. Persze ehhez nyilván kell valami mentális mankó, valami, ami értelmezhető történetnek látszik, és ami keretet ad ahhoz, hogy az adott érzés, hangulat megszülethessen. Nyilván ez a történet, mint eszköz nem lehet teljesen inkonzisztens és ellentmondásos, mert különben kiesel az élményből, de ez mégis csak másodlagos, lényegtelen elem, eszköz csupán. A friss folytatásban látszik is, hogy időnként még ettől is próbál megszabadulni, aminek szép példája a 8. epizód, amit senki nem tudott hova tenni, értelmezni. Mert ezt nem értelmezni kell, hanem megélni, átélni kell, ráhangolódni.


Tehát a kérdéseidre a válasz szerintem az, hogy nincs erre magyarázat, és nem is kell lennie magyarázatának, sőt felesleges, majdnem hogy hiba erre magyarázatot keresgélni. Egyszerűen a rendező úgy találta, hogy ezek a képi elemek tudják megteremteni azt az érzést benned, ami meg is született.

2020. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nos, Josie-ból egy fiókgomb lett, és a holtteste csak 21kg volt. Szóval a maradék 25-30kg beleszállt volna a gombba? Ki tudja. Vannak olyan dolgok, amiket el kell engedni, ahogy azt előttem is írták. Lynch olyan dolgokat tett bele nem csak ebbe a sorozatba, hanem a filmjeibe is, amiknek egyszerűen nincs értelmük. Csak úgy vannak, de nem találsz rájuk logikus magyarázatot, akármennyire is próbálkozol.
2021. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!