Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova forduljak ha ilyet találtam?

Hova forduljak ha ilyet találtam?

Figyelt kérdés
Tavaly kirándulás közben találtam egy kisebb valószínüleg szikladarabot amin nagy valószínűséggel egy barlangrajz töredéke látható.Több csoportban is megkérdeztem interneten és többségük azt állítja hogy barlangrajz lehet.Nos kihez vagy hová tudnék ezzel kapcsolatban fordulni,hogy megvizsgálják?

2020. máj. 9. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Múzeum
2020. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A megtaláló nem lesz a talált dolog tulajdonosa. Ha a tulajdonos vagy a "dolgot" nem ismert, akkor a találás helye szerinti jegyzőnek kell átadni a "dolgot".



"Az örökségvédelmi törvény alapján, ha régészeti feltárás nélkül régészeti emlék, lelet vagy annak tűnő tárgy kerül elő, a felfedező, a tevékenység felelős vezetője, az ingatlan tulajdonosa, az építtető vagy a kivitelező (“találó”) köteles az általa folytatott tevékenységet azonnal abbahagyni, és az illetékes települési önkormányzat jegyzője útján a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központnak haladéktalanul bejelenteni (amely arról szintén haladéktalanul tájékoztatja a mentő feltárás elvégzésére jogosult intézményt és az örökségvédelmi hatóságot), valamint a “találó” köteles a tevékenységet szüneteltetni, továbbá a helyszín és a lelet felelős őrzéséről a feltárásra jogosult intézmény intézkedéséig gondoskodni (24.§). A bejelentés elmulasztása örökségvédelmi bírság kiszabását vonhatja maga után (82.§ (2) bekezdés)."


Itt mindent leírnak:

[link]

2020. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok és most vettem észre, hogy valamit elírtam (kihagytam a mondatból):


...vagy a "dolgot" ELVESZTŐ SZEMÉLY nem ismert, akkor...

2020. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem valószínűtlen, hogy egy barlangrajz töredéke lenne, mert azokat a barlangok falára festették, és a töredékhez fel kellett volna robbannia a barlangnak, a helynek. Valószínűbb, hogy az egy festett egyéb kő, lehet régi szobor darabja is, vagy egy épület dísz darabja, de barlangfalból kétséges, hogy származhatna. Ráadásul amennyire tudom, Magyarországon nem találtak barlang festményeket, azok Nyugat-Európára jellemzőek, és még hogy ki is robbant belőle egy darab...


Mutasd képen és megnézzük.

2020. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát egy régóta nem használt kőbánya közelében találtam. Nem tudom mennyire kivehető így képről,de egy madár van rajta meg mellette látszik hogy volt más is de az a része valamikor letörhetett. Én sem foglalkoztam vele egyből,van rajta egy madár alakzat hú de érdekes,eltettem és kész. Mostanság találtam meg megint ahogy pakolásztam és hirtelen elkezdett érdekelni hogy mégis mi a nyavalya lehet ez...mutattam több embernek is,páran azt mondták barlangrajzhoz hasonlít,lehet nem kifejezetten egy barlang oldalából származik,de a madár alakzatot mindenki jól kivette,többen nem tudtak rá mit mondani, mindenki furcsálta.


[link]

2020. máj. 9. 16:59
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Az alakja alapján faragottnak tűnik és akkor a kőbányából való. Most a kora kérdéses, de a kőbányával lehet a korát is összehozni és hogy miért és mihez készült az kérdéses. Szerintem nem érdemes régészhez vagy muzeológushoz vinni, mert nagyon kicsi darabka. De nem beszéllek le róla, megpróbálhatod alkalomadtán.
2020. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,azért köszi a válaszod. :)
2020. máj. 9. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!