Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot válasszak?...

Milyen küzdősportot válasszak? (16F)

Figyelt kérdés
A legfőbb cél, amiért küzdősportot szeretnék űzni az, hogy ha egy szórakozóhelyen meg kell védenem magam vagy a barátnőmet, akkor ne verjenek péppé és a becsületem is megmaradjon. :)

2020. máj. 14. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte teljesen mindegy, mert ez leginkább a te kitartásodon múlik. Az igazi "küzdősport" - pontosabban harcművészet sokkal több "a hogyan tanuljunk verekedni"-nél, kitartásra, önfegyelemre, tiszteletre nevel.

Szórakozóhelyen meg ne emberkedj, térj ki a támadás elől, a biztonságiak, illetve a rendőrség dolga a helyzet rendezése. Lehetsz te akármilyen kungfu/karate/MMA mester, ha többen vannak és valaki kést ránt (úgyis megvág) vagy hátulról szétcsapják a fejedet a bárszékkel.

2020. máj. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek nagyjából mindenben az első válaszolóval, de kijavítanám azt a tévhitet, hogy a harcművészet és a küzdősport ugyanaz vagy bármi. Attól függetlenül igaz, hogy mindkettőnél fontos a kitartás, önfegyelem, "tisztelet" és a figyelem.

A különbség a kettő között, hogy a harcművészet egy tényleges művészet és itt spirituális, esetleg mentális kibontakozás áll a fókuszban nem holmi győzedelmeskedés vagy maga a küzdelem. Egy magasabb rendű eszmével/elvvel való harmónia kialakítása a lényeg.

A küzdősport lényege ezzel szemben letisztultabb, itt a tényleges önvédelem és támadás módszerének az elsajátítása a lényeg. Ez egy sport, melynek lényege a másik felett való győzedelmeskedés (szabályok között!)

Ha jól gondolom azért olvadt össze a két dolog, mert sok harcművészetet lehet használni remek küzdősportként is (pl.: karate)


Sajnos, nem sajnos, de abban is egyet kell értenem az első válaszolóval, hogy nem szabad "emberkedni" szórakozóhelyen! Ha valaki csúnyán néz rád vagy beszól, akkor a legjobb amit tehetsz ha elengeded a dolgot és elmész. (persze nem hátat fordítva soha!) Amit nekem is ezerszer elmondtak, hogy ha valaki ki akar rabolni akkor "keménykedjek" hanem lassan elővéve a pénztárcámat dobjam oda a rabló elé. Ez jó alkalom a menekülésre, mert az életed többet ér!

Ha megsértenek, meggyaláznak, "beszólnak", " beégetnek", esetleg nem tisztelnek és megsértik a becsületed akkor is fontos a fegyelem és nem kockáztatod az életed, hanem intelligens és kultúrált módon csak tovább állsz és nem ereszkedsz le egy ilyen primitív szintre.

DE!

Van olyan helyzet amikor muszáj vagy megvédeni magad! Ha meglök valaki, rádtámad, fenyegetően feléd indul, az utadba áll, stb akkor felmérve a leggyorsabban a terepet védekezel. Ha kés van nála akkor lefegyverzed, és a lényeg csak az, hogy lefegyverezd és földre kényszerítsd vagy egy olyan pontra, hogy legyen esélyed menekülni. Mivel itt nem az a lényeg, hogy majd te megmutatod ki vagy, hanem csak addig harcolsz amíg el nem tudsz menekülni! Egy szórakozóhelyen és hasonlókon nem tudhatod milyen rejtett szúró- vagy vágóeszköz van nála, esetleg lehetséges, hogy lőfegyver. Az is megtörténhet, hogy hátulró egy harmadik (vagy többen) megtámadnak. Én személyszerint még szórakozóhelyekre sem járnék, de ez szubjektív!

Gondolom a válaszomból leesett, hogy én is tanultam, sőt tanulok küzdősportot, de nem az a motivációm, hogy embereket verjek el, mert csúnyán néznek rám...

Hogy a kérdésedre is adjak választ:

Az indokaid miatt küzdősportot ajánlanék és azon belül az ökólvívást (boksz) esetleg a másik a kick-box. De ez saját vélemény!

2020. máj. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt, de szerintem félreértettétek. Természetesen nem emberkedni szeretnék és minden fűbe fába belekötni, de ha úgy adja a helyzet, hogy valaki például erősebben rámozdul a barátnőmre a kelleténél (például megfogja a fenekét vagy hasonló), és a szép szóból nem ért vagy esetleg agresszívan nyílvánul meg, akkor tudjak valamiz kezdeni a helyzettel. Nyílván nem a kezdményezés a célom.
2020. máj. 15. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha önvédelmi célból szeretnél küzdősportot tanulni, akkor (ámbár valamilyen szinten bármelyik alkalmas erre) válaszd a bokszot, vagy a muay-thait. Sok sikert!
2020. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

Sok értelme a küzdősportnak, harcművészetnek ilyen téren nincs, ha kést rántanak, esélyed sincs.

Akkor hagytam abba évek után kung-fut, amikor ez az edzőm(!) szájából hangzott el.

Nem csak ezért hagytam abba, csúnyán alázott az edző segédje, de ez már más történet.


20F

2020. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!