Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit bír ez a láncfűrész?...

Mit bír ez a láncfűrész? (2020) Többi lent!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a Stihl MS 211 mekkora láncvezetővel bír el maximum mivel sem a kézikönyvben se a neten nem találok erre vonatkozó információt. Jelenleg 35 cm Timbersport vezető van rajta. Megbírna mondjuk egy 40cm láncvezetővel. Hirtelen kell a láncfűrész kuglizni mert nem sokáig leszek otthol és ami azt illeti elég nagy átmérőjűek amit rendeltem. Tudom kuglizni kevés a 021 de tervezem az idén a kicserélését . Erről is szeretném kikérni a véleményét a hozzáértőknek . Az alábbi típusokon gondolkodom MS 391,462,661, otthonra a 661 kicsit túlzás viszont ha valahova megyek segíteni vágni akkor meg megy 8órán keresztül viszont kissebb társairól nem sokat hallok

2020. jún. 2. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Szóval 70 centinél nagyobb átmérőjű fát kell kugliznod?
2020. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen!
2020. jún. 2. 23:32
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Tennék akkorát, amekkora a legnagyobbakhoz kell, aztán visszaváltanék a gyárira. Óvatosan el lehet szórakozni túl nagy lappal, csak nem fogod annyira szeretni.
2020. jún. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom hátha nem nyírja ki a kuplungdobot a 40es szerintem elég lessz! A fent felsorolt gépekről tud valaki infót adni milyen vele a munka ,súly teljesítmény arány?
2020. jún. 3. 16:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és a 211 es csak 2-2.5 Le között van valahol
2020. jún. 3. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Jó élesen tartod a láncot, és tartod a fordulatot, általában úgy, hogy "hintáztatod", előre-hátra pakolgatod lassan az anyagban, hogy egyszerre ne fogjon sokat.
2020. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én perfect gyári reszelővel szoktam illetve reszelősablonnal (szamárvezető) élezem.

A vágási technika nem probléma inkább a gép teljesítménye a gond hogy valójában viszi e a 40cm láncvezetőt a gép károsodás nélkül ? Gallyazó fűrész kategória ami van nekem!

Az új vezető+lánc megvan csak fölkell tenni viszont utána szeretnék járni hogy bírja-e mert nem vagyok gépgyilkos.

Ha nem most akkor 2 hét múlva összevágom ez nem probléma de akkor konkrét típust szeretnék hogy milyet válasszak amivel nem ér meglepetés csak a kérdésben megemlített típusok jöhetnek szóba a a 391,462,066,

Nem szeretnék mellé fogni ezért kérem a hozzáértők felszólalását. A jelenlegi hozzászólásokat ajánlatokat nagyon köszönöm ment a LIKE!

2020. jún. 3. 17:26
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha for profit vágsz, és van is meló, akkor egyértelműen annyit költs, amennyit csak tudsz, de pro kategóriában! Ha néha vágsz másnak is, akkor a fűrészed ára hozzáadódik az éves tüzelőköltségedhez gyakorlatilag, tehát nem éri meg dobálni a pénzt bele. Azt te látod, mennyi idő visszahoznia az árát azon a piacon a te kezedben egy gépnek.
2020. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mostanra összevágtam 15 köbméter gyertyánt amiből említettem 80_as az átlag átmérő.

Ráraktam a 40-ES vezetőt nyögdicsélve elvitte ! Dolgozom, e mellé keresek egy olyan láncfűrészt amely "maszek" munkára is megfelel .

Elvégeztem a feladatom jóval gyengébb/más kategóriába tartozó géppel is de jelenlegi gépem se szeretném megölni e-miatt a kételkedés miatt kérem segítségeteket. Jelenleg már hozott annyi pénzt hogy megérje új erősebb típust választani !

Ez ami most van az első láncfűrészem ezért tartom nagy becsben 7 éve van nálam ! MÉG MINDIG ÉRDEKELNÉNEK A FENT EMLÍTETT TÍPUS JELLEMZŐI , HA VALAKINEK ESETLEG VAN FÓRUMOZÓ ISMERŐSE,BARÁTJA,STB AKKOR AJÁLNHATNÁ NEKI A KÉRDÉST MIVEL KONKRÉT TÍPUS, VÁLASZTÁS ELŐTT ÁLLOK AMI HOSSZÚ TÁVRA IS MEGFELEL! MINDEN EDDIGI VÁLASZT KŐSZÖNÖK BÁRMIKOR FOGADOK PRIVÁT ÜZENETET CSAK A TÍPUS ÉS KATEGÓRIA VÁLASZTÁSBAN SEGÍTSETEK! KÖSZÖNÖM!!!

2020. jún. 3. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Termelni a legnagyobb, ha belefér. Amíg nem erdőt döntesz, nem hátrány a súly.
2020. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!