Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van ennyi bigott ember?...

Miért van ennyi bigott ember? Ez már megszállottság és gyűlölet.

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést, azzal kapcsolatban, hogy katonai pályára szeretnék menni. Erdélyi vagyok, itt születtem, itt élek.

Erre kapom szép számmal a privát üzeneteket, hogy nehogy a román hadseregbe menjek, legyek a magyar honvédség katonája feltétlenül, stb.

Egyrészt ha akarnék sem tudnék az lenni, hiszen itt élek és nem Magyarországon. Másrészt azt nem értem, miért ez érdekli őket? Hogy ki melyik seregnek szolgál? Mit érdekli ez őket? Hol fáj ez nekik? Gondolkodnak amikor beszélnek?



2020. jún. 4. 09:21
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy magyar weboldal, nem igazan ertem mit keres egy kérdés itt arról, hogy román állampolgárként a román hadsereg tagja kívánsz lenni....
2020. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
A kérdésem arról szólt, hogy mennyire lehet nehéz azalatt az idő alatt megházasodni, ameddig az akadémiára járok. Végül a tanácsok és a család hatására is úgy döntöttünk, várunk ameddig tiszt leszek.
2020. jún. 4. 09:50
 3/46 anonim válasza:
28%

Én vajdasági vagyok, szóval szomszédok vagyunk.

Eszem ágában nem lenne a szerb(rác) katonasághoz beállni, még ha fizetnének is érte!


Hozzáteszem a katonaságot elvből elítélem. Mindegy milyen nemzet.

Ha a parancslánc agyhalott zombijává akarsz válni, akkor ott a helyed.

2020. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Keresem az összefüggést a problémád és a bigottság között. Sehogy nem passzol össze. Kicsi az esélye, de ha magyar emberek ellen vetnének be, akkor mit tennél?
2020. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

4-es. Hogyhogy ha magyar emberek ellen vetnének be? Mi van akkor? Az nem ugxanolyan ember mint más? A csatatéren mindenki ugyanolyan ember, ugyanolyan ismeretlen számodra mint bárki. Pl II Világháborúban is harcoltak besorozott magyarok a román hadseregben is. Ez van. Azért ne válasszam ezt a hivatást, mert nem vagyok román? Az állampolgárságom még az.

3-as.

Igen sokan elítélik. Mint például én a papságot és az egész egyházat ami csak arra való, hogy kivsikarják az emberek pénzét, s a vezetők milliomosként éljenek. És láss csodát mégis léteznek papok. És szó sincs itt zombikról. Nem abban a korban élünk, amikor a tábornok volt az atyaisten a többiek pedig hajlongtak előtte. De ha erről van szó, bármilyen vállalatnál van esélyed zombivá válni. Pl dédnagyapám szerszámlakatos mester volt gyárban. Fölötte állt a csoportvezető, osztályvezető, műszaki vezető, mérnök, főmérnök, munkaügyi biztos, hivatali megbízott, munkakezelőség, vezetőbizottság, aligazgató, igazgató. Bármelyik kérését szó nélkül kellett teljesítse.

2020. jún. 4. 14:36
 6/46 anonim ***** válasza:

Jó de egy magyar oldalon informálódsz mint idézőjelben! "Ellenség" (mert alakulhat úgy)

Én azt csodálom milyen lojálisak itt veled ennek ellenére xD

2020. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Ne kezdjük már könyörgöm itt, hogy ellenség, stb. Mindannyian az EU és a NATO tagjai vagyunk, a céljaink közösek kéne legyenek. Fejezzék már be az egyes magyarok illetve románok ezt a gyűlölködést. Én nem bántam meg, hogy ide születtem. Ha nekem jó itt, mit akar az a budapesti vagy debreceni, akinek fogalma sincs milyen az itteni élet? Legyen boldog otthon, mit érdekli mi van 100 km-el arrébb. Ugyanez vonatkozik a románokra is, akik kezdik, hogy az országuk a tiszáig tart, stb. Nagyon jó ez így ahogy van.
2020. jún. 5. 23:08
 8/46 anonim ***** válasza:
Kérdés mit mond az identitásod? Ha magyarnak mond, nem lennél katona máshol, ahol lehet hogy az indentitásod ellen kell harcolnod.
2020. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a harcot. Nincs semmiféle harc. És ha lenne is mi ez a nagy pátosz? Talán ha egy magyar megöl egy tisztességes román katonát, az jó, semmi baj nincs vele, de ha magyar megöl pl egy olyat aki veri a családját, iszik és megcsalja a feleségét az nem probléma? Az embereket nem lehet így kategorizálni, vagy megmondani, hogy ki értékes, ki nem. Emberek vannak itt is, ott is. Nem románok vagy magyarok, hanem emberek.
2020. jún. 5. 23:40
 10/46 anonim ***** válasza:

Persze! Ez korrekt!

De amikor egy (esetleges) háborúban egymással szembenállunk, és fegyvert fogok rád mint magyar, mert úgy adódik.. akkor eszedbe jut hogy én jó tanácsokat adtam itt? Vagy kilyukasztasz hogy jól szellőzzek?

2020. jún. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!