Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Néha nagyon félek a haláltól,...

Néha nagyon félek a haláltól, hogyha meghalok akkor talán tényleg nem lesz semmi! Megszűnök létezni. 21/F vagyok. Te félsz a haláltól?

Figyelt kérdés
Isten hívő vagyok, és hiszek a túlvilágban. De a bibliának egyáltalán nem hiszek. De a feltámadásban sem. Feltámadás? Ugyan már, mi lesz ha az élet megszűnik a Földön, vagy a globális felmelegedéssel mi van? Hogy fogunk feltámadni ha nem lesz élet a bolygón? Szóval a bibliának egyáltalán nem hiszek. De próbálom magamat nyugtatni hogy csak van vmi odaát. De nem megy! Mi van ha tényleg nem lesz semmi, se Teremtő sincsen?! Akkor az élet értelmetlen...

2020. jún. 6. 12:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
52%

21 éves vagy, csak nyugalom! Fiatal vagy járj bulizni, és tegyél meg minden olyat amit megszeretnél. Egy ilyennel ráérsz később foglalkozni.


A másik pedig, hogy senki nem igazolta, hogy 1-3 év múlva elpusztul a föld, ne hidjünk a netes butaságoknak. Mert már konkrét 2011 óta meg van jósolva, hogy mi meg fogunk halni.


De legfőképpen ennyit mondok: ÉLD AZ ÉLETED, mert csak 1 van!

2020. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, értelmetlen időtöltés az élet, de szórakoztató és szerintem jó élni. Ha nem lesz semmi, akkor mi van? Nem tudsz majd ott gondolkozni, hogy "ó, milyen rossz nekem, hogy nincs semmi". Csak élvezd ki az életet, amiben élsz, találj egy jó munkát (nem olyan nehéz 500+ ezer forintos fizetéssel rendelkező munkát találni, mint sokan gondolják) és utána eltudsz menni mindig nyaralni, jó kajákat enni, megvenni a legújabb eszközöket (számítógép, telefon, laptop).
2020. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Értem. De mi van ha önbizalmatlan vagyok, és még a buliba is lusta/félek elmenni? Nem szeretem ha idegenek, főleg a csajok rám néznek és összebeszélnek, vagy ki nevetnek...

És ugyebár a világegyetem sok billiárd év múlva elpusztul. Akkor az életnek, és a Földnek mi értelme volt? Mindennek egyszer csak vége lesz. De szerencsére öngyilkos nem leszek, mert még nem vok olyan állapotban, és félek is, hogy mi lesz azután. Talán egy pokol? Abban is hiszek, hogy az asztrálsík létezik! :/

2020. jún. 6. 13:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Hiszel Istenben, de a Bibliának nem? Hiszel a túlvilágban, de a feltámadásban nem? Ezt hogy? Szerintem ezt gondold át rendesen. Ha van túlvilág, muszáj lennie feltámadásnak is, mert úgy kerülünk a túlvilágra. És ha van túlvilág és feltámadás, sőt Isten is, akkor te a Bibliának hiszel, mert ezek abban vannak leírva.
2020. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja és igen, a Föld elfog pusztulni kb 1 milliárd év múlva a Nap annyira meleg lesz, hogy az óceánok elpárolognak, vagyis az életnek vége lesz a Földön. Maga a bolygó talán még 5 milliárd évig még kihúzza. Mit gondoltok?
2020. jún. 6. 13:09
 6/17 2*Sü ***** válasza:

> Feltámadás? Ugyan már, mi lesz ha az élet megszűnik a Földön, vagy a globális felmelegedéssel mi van? Hogy fogunk feltámadni ha nem lesz élet a bolygón?


Mondjuk a Föld egésze is feltámad? Ha létezik Isten és mindenható, akkor hidd el, meg fogja tudni oldani ezt az apró problémát.


> félek a haláltól, hogyha meghalok akkor talán tényleg nem lesz semmi


Pedig az, hogy a halál után nincs semmi, az sokkal megnyugtatóbb. Annál mindenképpen, hogy az ember – mint lélek – hallhatatlan. Gondolj bele. Mi az, amit még mindig élvezettel tudnál csinálni ezer év után is. Az ember szeret mondjuk sakkozni. De meddig? 10 évig? 20 évig? Valaki már korábban ráun, de valaki 50 évig is élvezettel űzi a sakkot. De ezer éven át sakkozni… Mi lenne még, amit tanulhatnál a sakkból? Mi értelme lenne milliónyi lejátszott sakkjátszma után lejátszani még egyet? Az örökkévalóság hosszú idő. :-) Miután mindent kipróbáltál és kimaxoltál, amit csak szerettél volna, meg azt is, amit nem is szerettél volna, utána már nagyon nyomasztó lenne létezni, legalábbis azzal a tudattal, ami jelenleg a tied.


Az életnek magának, illetve az életben nagyon sok dolognak pont azt ad értéket, attól válik jelentőssé, hogy múlandó, hogy megismételhetetlen, hogy nem tart örökké. Az öröklét számomra egy nyugtalanítóan nyomasztó gondolat. Nota bene a hinduizmusban és buddhizmusban pont az megváltást, hogy van rá mód, hogy az ember megszabaduljon a létforgatagból, hogy ne kelljen újra és újra és úja és újra és újra megszületnie. Ott nem az üdvözülés és az örök élet elnyerése a megváltás, hanem a Nirvána, az istennel – Brahmannal – való egyesülés, ami nyilván az „én” megszűnését, feloldódását is jelenti.


> Néha nagyon félek a haláltól


Felesleges olyan dologtól félni, ami elkerülhetetlen. Oké, ha azért félsz a haláltól, mert éppen egy szakadék szélén állsz, és félsz, hogy megcsúszol és leesel, akkor a félelem jó. Arra ösztönöz, hogy lépj hátrább. Ha a félelem valami olyanra ösztönöz, ami a félelem tárgyának elkerülésében segít, akkor jó. De félni olyantól, ami elkerülhetetlen és nincs hatalma az embernek felette, az teljesen felesleges.


Élj. Ragadd meg a pillanatot, fejlődj, tanulj, vizsgálódj, gondolkodj, meg érezd jól magad. Töltsd meg az életed. Az élettel általában nem az a baj, hogy nem elég hosszú, hanem az, hogy nem elég széles.

2020. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy csak szólok, hogy igazából senki sem tudja mi van azután. És pont azért félek, hogy örökre megfogok semmisülni. Inkább az örök élet, mint a semmi. De sajnos nem tudja senki sem! =(
2020. jún. 6. 13:38
 8/17 2*Sü ***** válasza:

De gondolj bele. Mit fogsz az örök életben csinálni? Mondjuk az első száz évben? És az első ezer évben? És az első egymillió évben? Olyan lenne, mint elmenni az állatkertbe. Egy órát ott tölteni még szórakoztató. Egy egész napot is talán, ha az ember jól kihasználja a lehetőségeket. De ha egy évig kellene az állatkertben bolyonganod, alig várnád, hogy mikor ér véget ez az egész.


Az semmit meg átéljünk naponta. Mikor az ember elalszik és úgy alszik, hogy közben nem álmodik, az olyan mint egy ideiglenes halál. Semmi rossz nincs benne az égadta világon. Ha a halál után nincs semmi, az pont olyan lenne, mint egy álom nélküli alvás, csak a felébredés nélkül. Álom nélküli alvás közben sem aggódsz azon, hogy jön-e utána a felébredés, vagy sem. Mivel nincs jelen a tudatod, így nincs akinek számítana ez.

2020. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 2*Sü ***** válasza:
Lehet, hogy az állatkert helyett átélhetőbb hasonlat mondjuk egy múzeum…
2020. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg igenis rossz a nemlét! És amikor meghalsz akkor a lelkednek megszűnik az idő érzék és így nincsen unalom szó. És bármikor újjászülethetsz bármivé mondjuk.
2020. jún. 6. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!