Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobbra kanyarodva ha a nem...

Jobbra kanyarodva ha a nem megszűnő sávba akarok érkezni, hanem balra tőle az egyenesbe, át kell tenni kanyar felénél balra az indexet?

Figyelt kérdés
Gyakorlatban csak azt látom, hogy jobbra indexelnek és oda érkeznek az autók ahova gondolják. Másik kérdés, hogy ha padka mellől megyek egyenesen, és a belső egyenes sávba szeretnék érkezni nem a megszűnőbe, kell index balra? Legalább egy komfortindex?

2020. febr. 26. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell. Hasonló topic itt, abban kifejtették, miért:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2020. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A második kérdést nem értem. A padka mellől azt jelenti, hogy parkolásból elindulsz?
2020. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kell balra indexelni, bármelyik sávba kifordulhatsz. Az elsőbbségadás viszont már problémás. Ez a cikk foglalkozik a témával.

[link]

A 2. kérdést nem igazán értem.

2020. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy kereszteződésnél állok az egyenes jobbra sávban padka mellett. Onnan egyenest elindulva a kereszteződés másik oldalán van a belső egyenes és a külső megszűnő sáv.
2020. febr. 26. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem a második esetet, akkor az egy sima sávváltás lesz, és kell az irányjelző.
2020. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2020. febr. 26. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
2. A kép sem világos. Ha jól értem, a kereszteződés után egyenesen haladva két sáv közül választhatsz. Ha irányt változtatsz, kell az irányjelző.
2020. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen a belsőbe szeretnék menni 2. kérdésben.

Akkor ha jól értem 1. kérdésnél jobbra indexxel kanyarodhatok egyből a belsőbe, de ha valaki éppen már jön abba a sávba annak megkell adni az elsőbbséget.

2020. febr. 26. 14:45
 9/9 A kérdező kommentje:
A cikket megnézve kétszeres irányváltoztatást hajtok végre az 1. kérdésnél, jobbra kanyar és balra sávváltás, kicsit furcsa számomra, hogy ha balra sávot váltok jobb kanyar közben akkor nem rakom át abba az irányba az indexet, de elfogadom, hogy akkor csak jobbra tegyek.
2020. febr. 26. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!