Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországba költözés?

Németországba költözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok?!

Apuka után szeretnénk kimenni, kiköltözni a 6 éves lányommal Németországba.Olyan emberektől szeretnék tapasztalatokat akik kevés nyelvtudással vágtak neki németországnak. Bár itthon tanulgatom a nyelvet jelenleg kb. 500 szavas a szókincsem, de ez sztem még édes kevés.Szeretnénk venni egy modernebb forditó készülékez, hogy mig belenem jövünk a nyelvben segitségünkre legyen, iskola beiratkozáshoz ügyintézéshez. Persze folyamatosan tanulom a nyelvet, habár igy egyedül elég nehéz.Tudnátok saját tapasztalatot mondani főleg anyukák akik apuka után mentek igy kevés nyeltudással, sikerült a beilleszkedés ügyintézés. Mindenre kiváncsi vagyok. :)



2020. jún. 16. 12:12
 1/1 anonim válasza:

Felesleges venned fordító készüléket, nem jobb mint a Google fordító. Azok az anyukák akiket ismerek és nem tudnak még (jól) németül, azok is vagy a Google-t használják vagy angolul intézik a dolgaikat. Mindenképp iratkozz be német tanfolyamra amint tudsz.

Én érteni jól értettem a nyelvet az általános témákban mikor kijöttem, de jó pár hónap kellett míg a beszédbe belejöttem. A fontosabb/nehezebb dolgokat a férjemmel eleinte angolul beszéltük meg (ő német).

A lányod már betöltötte a 6-ot? Mikor szeretnétek kiköltözni? Mert itt a legtöbb tartományban azok a gyerekek akik ez év szeptember 31-ig betöltik a 6-ot azoknak már augusztus /szeptemberben már kezdődik az első osztály, nem tartanak senkit az óvodában vissza, ahhoz vmi súlyos betegség kb csak a megfelelő indok, nyelvtudás hiánya nem.

2020. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!