Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mérnöki diplomával mennyit...

Mérnöki diplomával mennyit lehet keresni külföldön? Úgy hallottam nagyon megéri, de konkrét esetre lennék kíváncsi. :)

Figyelt kérdés

-Melyik országban élsz?

-Milyen mérnök vagy?

-Melyik egyetemen végeztél?

-Mennyi munkatapasztalattal mentél ki?

-Mióta dolgozol abban az országban?

-Mennyire "nagy" cégnél dolgozol?

-Milyenek az előrelépési lehetőségek a "ranglétrán"?

-Mennyit keresel? (Ha titok, akkor csak egy tól-ig-ot mondj:))


Nem baj, ha nem TE vagy ebben a konkrét helyzetben, ha csak ismersz ilyet, és az ő példáját leírod, azért is végtelenül hálás leszek. :)



2020. jún. 17. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralás alatt tapasztal árszínvonal és az ismert bérszínvonal hatására kapta össze magát a haverom és ment ki Angliába. Nade a kirándulás és kint lakás két külön dolog és már kezdetben rájött, hogy a lakhatás drága mulatság Londonban. Akkor jött haza pániksebességgel 3 hónap múlva, amikor megfájdult a foga, és ráébredt, hogy a lakhatás mellett az egészségügyi ellátás sem az ő keresetéhez való, a minimum biztosításával...
2020. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Ez IT-ra van értelmezve, de szerintem érdekes.

Bruttó bér:

[link]

Nettó bér:

[link]

2020. jún. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem mérnökként kell kimenni, hanem ha mosogatsz vagy pincér vagy.

A távollétet az otthontól és a családtól nem mindenki bírja idegileg. És hiába beszéled jól a nyelvet mindig idegen maradsz.

2020. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mérnökként miért ne kéne kimenni?


Mosogatót bárhol találnak, de ha van piacképes tudásod, egyenesen szívesen fogadnak.


És ugye az sem elhanyagolható szempont, hogy nem csak a reálbérek sokkal jobbak külföldön.


Ahány ismerősöm kint van, mindenki azt mondja, hogy nem teszi őket tönkre az állam, kedvesebbek az emberek, megbecsülnek a munkahelyen, a gyereked normális oktatást kap, van előrelépési lehetőség az életben, stb.


Szóval én nem csak mérnökként vagy mosogatóként, hanem bármilyen munkakörben kimennék, nincs semmilyen itt tartó erő, ennek az országnak nincs jövője... A kérdés azért vonatkozott a mérnökökre, mert annak tanulok.

2020. jún. 19. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát azért a külföld és a mérnök elég tág fogalmak...
2020. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Én villamosmérnökként dolgoztam Németországban, de gyakorlatilag ugyanolyan életszínvonalon éltem, mint előtte itthon. Ott sincs kolbászból a kerítés, a lakhatás ott is drága. Az alja munkát végzőknek viszont szetintem is megéri. Gyakorlatilag csak külföldieket látsz. Ők itthon nem tudnának megélni.

Én visszajöttem, mert már utáltam kint, a munka jó volt, de én nem éreztem azt, hogy oda való vagyok. Külföldön mindig idegen maradsz.

2020. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!