Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha felnőtt koromban külföldön...

Ha felnőtt koromban külföldön szeretnék élni és dolgozni akkor nemzetközi érettségit kell tennem, mert a sima érettségit nem fogadják el? Vagy hogy van ez? És mi van a diplomával? Akkor ott is van nemzetközi diploma vagy mi?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, és már biztosan tudom, hogy később külföldön szeretnék élni és dolgozni. Az egyik ismerősömtől hallottam hogy van olyan, hogy nemzetközi érettségi, és azt mindenhol elfogadják. Az a kérdésem, hogy akkor a sima érettségi nem jó? Mert akkor olyan gimnáziumba jelentkezem ahol nemzetközi érettségit lehet tenni. Meg, hogy a diplomával mi van? Bár még ott nem tartok, de akkor ott is a nemzetközi jó? Kérem aki tud segítsem, mert nagyon fontos lenne nekem. Előre is köszönöm.
2014. okt. 23. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
mért pont külföldön?ott sincs kolbászból a kerítés....csak a cigányok mennek már külföldre akik itthon lusták dolgozni...ha versenyképes szakmát tanulsz itthon is jól kereshetsz
2014. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, legjobb barátnom Németországban jár egyetemre. Amit tanácsolni tudok, hogy mindenképpen csináld meg otthon az érettségit. Eloszor is azért, mert neked most még ingyenes.

Ha kulfoldre készulsz, akkor mindenképpen kell az egyetem mellett dolgoznod is valamit. Még a tehetosebb szulok is nehezen engedhetnék meg maguknak, hogy egy felnott embert a kulfoldi élethez szukséges pénzosszeggel támogassanak. Ha meg munkát keresel, akkor mindenképpen jól jon, hogy van érettségid, nem csak úgy semmi papírral jottél ki. A magyar érettségit elfogadják, de jobban szeretik azt a vizsgát, amit az adott ország diákjai tesznek. Így a legjobb, ha a magyar érettségi mellett a szakhoz tartozó legalább 2 tantárgyból megcsinálod az érettségit kulfoldon is.

A diplomával ugyan ez a helyzet. Elvileg elfogadják, a gyakorlatban mindig elonyben lesz aki az adott országban szerezte a papírjait. Pl. Németországban mindenki képben van, hogy milyen egyetemek vannak, míg egy magyart sem tudnak mondani. Így azt veszik fel, aki lehet nem olyan jó egyetemrol jott, de legalább hallottak róla.

2014. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!