Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Izlandra emigrálnék, szerintet...

Izlandra emigrálnék, szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, Miskolcon élek és jelentkeztem ide a jogi karra. 481 pontot sikerült összegyűjtenem az érettségi eredményeimmel, így szinte biztosan felvennének. Azonban eléggé kiábrándultam Magyarországból, szüleimmel nem igazán jó a kapcsolatom, kiskorom óta csak ordibálással tudnak kommunikálni, idegbetegeskedésben nőttem fel. Apám horkol mint az állat (55 négyzetméteren lakunk egy bérházban) de nem hajlandó tenni semmit, illetve munkanélküli is. Nem tudok nyugodtan aludni, a jobb karom néha rángatózik az idegtől, de ha rágondolok hogy egy nyugodt helyen szerény körülmények között el tudnék éldegélni, egyből megnyugszom. Anyukám könyvelő, jól keres, és előbb-utóbb apám is találna munkát, tehát szó sincs arról hogy cserbenhagynám őket, vagy akár sorsukra (financiálisan!).Az igazság az, hogy a jogi tanulmányok sem vonzanak már annyira. A következő a tervem: van egy b2-es angol (origo), illetve egy b2-es német TELC nyelvvizsgám. Hamarosan albérletbe kell mennem (ma este apámékkal megint üvöltözés volt, mert én régóta szólongatok neki, hogy ne horkoljon, és ő mondta, hogy mostmár elzavar dolgozni, hogy saját albérletet béreljek. Nem is rossz ötlet! ). Dolgoznék egészen őszig, vagy kora télig (munka után minden nap csak és kizárólag az angol nyelvtudásom felfejleszetésével foglalkoznék sok órán át, hogy elérjem az anyanyelvi szintet, de legalább c1-t), akkor december környékén letennék egy CAE nyelvvizsgát. Utána kirepülnék Izlandra, (intézném persze a szükséges papírokat, tehát nem megfontolatlanul ugrabugrálnék), keresnék egy olyan munkát, amit még én is el tudok végezni egy érettségivel. 1-2 év alatt megtanulnék izlandiul (ha ez szükséges az egyetemre való jelentkezéshez), lediplomáznék valami olyanból ami ott keresett szakma (nyilván egyetem mellett dolgoznék valamit, hisz valamit ennem kell) és valamennyire humános is, és szépen éldegélnék, nem idegroncsként meghalva alulfizetett jogászként Borsodban 50 évesen. Ez persze erős sarkítás volt. Ugyanakkor van bennem valami belső késztetés is, valami jó érzés amikor a szigetországra gondolok. Nos, szeretném az őszinte véleményeteket kérni. (Még egy dolog: aki ostobázni illetve hazaáruözni szeretne, az is egyfajta visszanlelzés lesz számomra: megerősít a tervemben.) Köszönök szépen minden választ, és a törődést, amit csupán azzal is mutattatok egy rossz helyzetben levő embertársatok felé, hogy elolvastátok a baját.

2020. jún. 22. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az mindenképp jó, ha van terved, célod. Amiket itt leírtál, az eléggé összeszedett, logikus gondolkodásra utal. Ha ez a szíved vágya, vágj bele.

Érd el az álmaidat! Sok sikert, és kitartást hozzá! :)

2020. jún. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan kerdes, hogy van-e ertelme, illetve ez nyilvan csak akkor derul ki, ha kimesz es meglatod, hogy tudsz-e ott boldogulni. Szoval utolag lehet csak arra valaszolni, van-e ertelme.

A kerdes inkabb az, mennyire egyszeruen megvalosithato, mert sok orszag nem szereti a kepzetlen bevandorlokat, es fogalmam sincs, Izland pl hogyan all ehhez, hogy valakit csak erettsegivel engedjenek be, kerdes milyen naluk a munkaeropiac, van-e szukseg kulfoldi kepzetlen munkaerore, stb. Sok helyre csak diplomasokat varnak, mert ott van hiany. Erdemes keresgelni vagy forumot, vagy Facebook csoportot, szinte minden orszagnak van ilyen Magyarok XY-ban csoportja / forumja, ahol ezeket leirjak.

2020. jún. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Izland nem EU tagállam, csak bonyolítanád a helyzeted vele ha oda mennél. Ha szimpatikusak neked az északi kúltúrák, Dánia szerintem a lehető legjobb választás. Remek életszínvonal, jó szociális háló, ingyenes felsőoktatás (ez nem teljesen igaz, de nem csillagászati összegű hozzájárulásról van szó), civilizált társadalom. Van ismerősöm aki ott járt egyetemre, mellette dolgozott, fizette az albit és maradt sörre is pénze meg ide-oda járkálni. A terved kivitelezhető.


Hozzáfűznék még ehhez egy saját élményt is. 10 éve élek egy nyugati országban, és a legnagyobb kincs amit kaptam az élettől az, hogy kinyílt a szemem és tágult a tudatom. Aki egész életét Magyarországon tölti, annak Magyarország a világ, csak és kizárólag az ország határain belül gondolkodik, ahhoz hasonlítja a többi országot és más népek fiait/lányait. Nem igazán tudom ezt az érzést szóban jól érzékeltetni, de gördülékenyebben állok az élet megpróbáltatásaihoz, és kreatívabban oldom meg a problémáimat. Empatikusabb lettem az emberekkel, békésebb az életem. Remélem sikerrel jársz és megtalálod a számításodat!

2020. jún. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Én az előttem szólóknál kicsit óvatosabb volnék. Biztosan eltöltenék a "megkívánt" országban legalább egy hónapot amolyan nagyon low budget turistaként. Csak a meglepetések elkerülése végett. Tudom persze ez is pénzbe kerül. Azt meg egyszerűen megszerezheted (ha nem büdös a munka) Ausztriában egy három és fél hónapos téli szezon alatt ha csak mosogatni mész ki, vagy konyhai segédmunkásként, összeszedhetsz (nyilván az ingyenes bentlakás és a napi háromszori étkezés biztosításával a munkaadó felől) körülbelül 2 millió forintot. Azzal elindulhatsz szerencsét próbálni. Legyen itt példaképnek a nulláról indulók közül Little G akinek nem sok becsülete van ugyan a zenei világban itthon, ellenben... De nézd meg inkább ezt a nagyszerű videót arról az emberről aki teljesen ruppótlan volt és mosogatással a nulláról kezdte. https://www.youtube.com/watch?v=u2rOMVvwbWM&t=173s

Jó szórakozást!

2020. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban pontosítok hogy Izland habár nem tagja az EUnak a Schengeni övezetnek igen így odais ugyanugyköltözhetsz mint dániába.

A táj nagyon szép de ne felejtsd el hogy egy 300 ezres országról beszélünk így a munkalehetőségek száma elég korlátolt.

2020. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Itt élek, sajnos nagyon unalmas, kocsmázáson kívül semmit nem lehet itt csinálni.Esetleg ha puncivadász vagy, itt sokkal több nő van mint pasi szóval lehet nyomtatni rendesen.
2020. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!