Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az édesapa halálakor automatik...

Kismukk32 kérdése:

Az édesapa halálakor automatikusan megkeresik az utódját a hagyatéki eljárás során ha az nem vele es nem abban az orszagban él,élt ahol az édesapa?

Figyelt kérdés
Édesapám a rendszerváltás idejében költözött ki canadába a családjával ezért rám igényt nem tartott,sem nevelés sem kapcsolat tartás terén. Édesanyám elfogadta ezt a helyzetet,igényt sem gyerek tartásra sem támogatásra nem tartott. 2010-ben regisztráltam a facebook közösségi oldalra,ahol szerettem volna őt egy nagy levegőt véve megkeresni. Amikor megjelöltem tíltott majd magát is törölte. Sose próbálkoztam újra,a jelet megkaptam. Akiknek meséltem életem ezen részéről azt mondták hiába nem akar tudomást venni rólam,titkolni a családja elött,ha ne adj Isten elhalálozna, a családja akkor is szembesűl azzal hogy van egy "fattya" mert hiába él külföldön az örökösödési jog szerint minden utódját megkeresik ebben az esetben. Igaz ez? Ha nem tud rólam senki akkor is? Valóban felkutatják az utódokat abban az esetben is ha nem ugyanabban az országban élünk?

2020. júl. 4. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hivatalos papírod róla - születési anyakönyvi kivonatodon ő szerepel, mint apa -, szerintem, igen. Ezt nyilván tartják, és ha nemzetközileg keresnek valami örököst, akkor meg kell, hogy találják. Én így gondolom.

A hivatalok tudnak róla, hogy te a leszármazottja vagy, akkor mindegy, hogy a külföldön lévő családja nem tud rólad.

2020. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Kisdrágám! Fel a fejjel,sajnos sokan járnak ilyen cipőben mint te. Ne is foglalkozz vele ha így lerázott. 😔

A kérdésre a válasz pedig,igen.

Megfognak keresni téged.

2020. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hasznos válaszokat kaptam,köszönöm.

Az orrom már rég nem lógatom. Nem várok és nem reménykedek. Így már tisztán látok es korrektebb is a dolog. Már nem magamat hibáztatom. Azért kérdeztem mert elengedtem a dolgot de az infokat hallva megijedtem,hogy esetleg megtudja a családja a testvéreim hogy letezem. Törés lenne nekik. En pedig már nem szeretnék ezzel foglalkozni. Nem szeretnék tőle semmit. Ha úgy lesz ahogyan mondjátok lemondok mindenről az ő javukra. Nekem nem volt az apám,csak a nemzőm ahogyan edesanyám hívta őt.

Üdvözlettel.

2020. júl. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!