Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó a 90%-os kártya? Azt...

Mire jó a 90%-os kártya? Azt tényleg a bolondok hordják?és ingyen utazhatok vele a metrón??

Figyelt kérdés
Kaptam egy 90%-os kártyát, mert könnyen fel lehet idegesiteni, meg stb..(ezért kaptam azt a bolond kártyát sajnos) és nemtudom, hogy mire jo.. Egyszer olyat is mondtak, hogy olcsobban utazhatok meg van amin ingyen mehetek (metró pl)
2020. júl. 8. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Nem feltétlenül 'bolondok' hordják. Pl jár a félárváknak is. Náluk úgy van, hogy vonaton mehet párszor 90%-kal, kísérő mehet vele 50%-kal. Metrón nem tudom hogy van, nem akarok hülyeséget mondani. Nézd meg az oldalukon, biztos van róla információ.
2020. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet azért kaptam mert nevelőszülőkhöz jöttem:/
2020. júl. 8. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

H̲e̲l̲y̲k̲ö̲z̲i̲ ̲k̲ö̲z̲l̲e̲k̲e̲d̲é̲s̲b̲e̲n̲ (vasút, helyközi autóbusz, HÉV, elővárosi autóbusz, komp és rév)

• korlátlan számú alkalommal és bármely viszonylatban 90%-os kedvezménnyel (tehát a menetjegy árának tizedéért) lehet menetjegyet váltani, és

• bármely viszonylatban 90%-os kedvezménnyel (tehát a bérlet árának tizedéért) váltható bérlet.


H̲e̲l̲y̲i̲ ̲k̲ö̲z̲l̲e̲k̲e̲d̲é̲s̲b̲e̲n̲ ingyen, menetjegy vagy bérlet váltása nélkül lehet utazni; így a metrón is.


+


Az utazásoknál ugyanez a kedvezmény illet meg egy k̲í̲s̲é̲r̲ő̲t; annyi a korlátozás, hogy ő nem válthat 90%-os helyközi bérletet, kisérés alkalmával neki 90%-os kedvezményű jegyet kell váltania.

Kísérő bárki lehet, utazás alkalmával egyszerűen be kell mondani, hogy ő, kísérő.


A fenti kedvezményeket a „85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről” tartalmazza.

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]


(A 90%-os kártya neve hatósági igazolvány, és a Magyar Államkincstár adja a magasabb összegű családi pótlékban részesülő gyermek, valamint az 1998. évi XXVI. törvény szerint súlyosan fogyatékos személy részére. Az utazási kedvezményeket tartalmazó jogszabályban is így van megnevezve a kedvezményre jogosultság.)

2020. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak bolondok kapják, bármilyen fogyatékossággal, vagy betegséggel élő embernek megitélhetik. Pl unoka tesóm cukorbeteg ő is kapja, egyik barátnőm meg lisztérzékeny és ő is kapja.
2020. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!