Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a jobb felekezet??

Baranyi Artur kérdése:

Melyik a jobb felekezet??

Figyelt kérdés

Sziasztok ! 20 éves vagyok! Hites ember vagyok! Nekem a Mennyei Atya az Istenem és Egyszulott Fia Jézus az Uram MEGVALTOM ! Szóval Atya Fiú Szentlelekben hiszek! Próbálok jó lenni! Pl dolgozom! Nem iszok alkoholt se cigi se drog! Se buli! Semmi világi dolog! Ami nehéz számomra a házasság előtti szex , bár meg szűz vagyok de ez szigorú ezzel az eggyel nem értek egyet! Egyébként megbocsajto vagyok,, kedves ,, próbálok a biblia szerint élni’ ! Szerintetek nem kerülök a pokolba ha így elek ahogy írtam ? De már jó lenne szexelnem ez az egy amivel

Nem értek egyet a házasság előtti szexel h tiltott! Felekezeteknel melyik a jobb katolikus református baptista vagy Hit gyuli ??? Köszi a válaszokat !


2020. júl. 19. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alapvető gond inkább az, hogy téged már eleve beleneveltek egy hitbe, ahelyett hogy felnőtt emberként saját döntésed alapján találtál volna egy neked szimpatikus vallást. Senki nem tudja, hogy tényleg létezik-e az amiben hiszel, ettől "hit". Ha vannak fenntartásaid vele, de ettől függetlenül valamilyen szellemi vagy felsőbbrendű dolognak akarod alárendelni magad, akkor próbálj nyitott lenni és tájékozódni, hogy milyen más vallások vagy alegységei lehetnek olyanok, amik beleférnek a te elveidbe. Akár az is lehet, hogy az nem a kereszténység lesz.
2020. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem neveltek bele kedves válaszoló! Magamtól vagyok ilyen! De tudod szeretem a pozitív döntéseket stb! És Igen is hiszem hogy van halál után valami! De nem tudjuk pokol menny van e de 100% hogy valami van!!! Próbálok jó lenni nem iszok nem cigizek se nem drogozok se buli ! De nem is vágyom erre eszek iszok eldolgozgatok és kész! Csak a házasság előtti szex tiltással nem értek egyet!! Sztem az lenne a bűn ha lenne párom és az mellet de mivel nincs sztem nem lenne bűn! De próbálok úgy élni ahogy le írtam talán nem a pokolba kerülök
2020. júl. 19. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a hitgyülit kerülném a helyedben ha nem egy kultuszba akarsz kerülni.

Ha jól tudom reformáatusoknál nincs ilyen megkötés, meg talán papoknak is lehet felesége.


Olyan hogy pokol, és ettől félni én szerintem fölösleges, mármint tény hogy amiket leírsz jó dolgok.


Mi van, ha a házasság előtti szex miatt kerülsz pokolba vajon? Ha a katolikusok ezt elítélik te pedig református lennél, melyik "pokolba" kerülsz?

2020. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

> Felekezeteknel melyik a jobb katolikus református baptista vagy Hit gyuli ?


A református és a baptista irányzat a hagyományos protestáns irányzatok egy-egy legágazása. A Hit Gyülekezete meg a pünkösdi-karizmatikus mozgalom egyik csoportja, ami a protestantizmus karizmatikus ágába tartozik. Ez a három irányzat a protestáns irányzat egy-egy ága. Az öt protestáns alapvetés egyike a sola fide (csak hit), amely szerint egyedül a hit az, ami üdvözít. A tetteid nem befolyásolják az üdvözülésedet. Pontosabban nem a tetteid miatt fogsz üdvözülni, vagy elkárhozni, hanem a hited határozzák meg, hogy milyen tetteket fogsz megtenni. A másik alapvetés a sola gratia (csak kegyelem), amely szerint az ember egyedül isten kegyelméből üdvözülhet. Az embernek nincsenek olyan érdemei, amik üdvözítenék.


Ezen irányzatok esetén azt kell elfogadnod, hogy semmit nem számítanak a tetteid. Hiába vagy jó vagy rossz, hiába minden törekvésed, ezek nem okai, hanem következményei annak, hogy üdvözülni fogsz-e, vagy elkárhozni. A protestáns irányzat szerint nincs pokol sem, mert a pokol, vagy purgatórium létezésének nincs biblikus alapja. A kárhozat nem a pokolra kerülés, hanem az üdvözülés hiánya, a végleges pusztulás és megsemmisülés.


De hadd ne folytassam ezt a választ, mert a végén még könyv lesz belőle. Járj utána, hogy melyik vallási irányzatnak mik pontosan a teológiai állításai, pontosan melyik irányzat mit tanít, és dönts az alapján.


> Nem iszok alkoholt se cigi se drog! Se buli!


Na pl. ezt kvázi egyik keresztény irányzat sem tiltja. Még Jézus is elment egy mennyegzőbe, sőt hogy nemhogy félbetörjön a buli, még a vizet is borrá változtatta. Ha nem valami szigorú szerzetesrend tagja akarsz lenni, akkor nem aszkétának kell lenned, csak megfelelő mértéket kell tartani. Most hirtelen még a bencések jutnak eszembe, akik többek között pl. borkészítéssel is foglalkoznak. De Szent Benedek reguláiban pl. ilyenek olvashatóak:

„A hetes felolvasó testvér pedig, mielőtt elkezdene olvasni, kapjon egy kis kevert bort a szentáldozás miatt, és hogy nehezére ne essék a böjtölést elviselni.”

„Kinek-kinek saját ajándéka van Istentől, az egyiknek így, a másiknak meg amúgy" (1 Kor 7, 7). Éppen ezért némi töprengéssel rendelkezünk mások táplálkozásának mértékéről. Mégis, ha tekintetbe vesszük az erőtlenek gyöngeségét, azt tartjuk, hogy minden egyesnek elég lesz napjában egy hemina bor.”

(Amúgy a hemina nem egy határozott mértékegység, annyi bort jelent, amennyi jókedvre derít, de még nem választ el Istentől, nem befolyásolja az ítélőképességet. „A hemina az a mennyiség, amit ha megiszol megtalálod Istent, de még nem kisért meg az ördög.”)


> Semmi világi dolog!


Hibás felfogás. Ha elfogadjuk a kereszténység tanait, akkor Isten az embert embernek teremtette. Ez nem arra ad okot, hogy a testi, világi dolgokat megvessük, hanem pont hogy felértékeli a testi létezés fontosságát. Ha Isten a világi létbe teremtett, akkor arra teremtett, hogy világi életet élj. Persze nyilván ismerni kell a mértéket. A kereszténység nem veti meg a világi dolgokat, csak attól int, hogy a világi dolgok fontosabbá váljanak Istennél.


> Egyébként megbocsajto vagyok,, kedves ,, próbálok a biblia szerint élni’ !


(Amúgy olvastad is a Bibliát? Csak úgy érdeklődésképpen.)


> Ami nehéz számomra a házasság előtti szex , bár meg szűz vagyok de ez szigorú ezzel az eggyel nem értek egyet!


Nos erről ma is komolyabb teológiai viták folynak. Némelyik vallási irányzatban hevesebbek, némelyikben kevésbé. Némelyik irányzat határozottan bűnnek, sőt súlyos bűnnek tartja a házasság előtti szexet, más vallási irányzatok sokkal megengedőbb állásponton vannak. Az kétségtelen, hogy a Biblia nem fogalmaz ilyen téren kellő egyértelműséggel. Ott a ne paráználkodj parancsolata, csak az a gond, hogy az nem tisztázza, hogy mi számít paráznaságnak. Jézusnak van olyan kijelentése, ami alapján számára a paráznaság nem azonos a házasság előtti szexszel. Viszont van olyan ószövetségi történet, amiben ha nem is deklaráltan nevezi a házasság előtti szexet bűnnek, de deklaráltan erkölcstelennek és bűnnek mutatja be, igen súlyos szankciót rendelve hozzá (halálra kövezés).


De ha hívő vagy, akkor el kell, hogy szomorítsalak. A vallás nem mazsolázás kérdése. Nem kell egyetértened semmiféle törvénnyel, dogmával, ha a vallásosság útját választod, akkor neked csak betartani kell ezeket, nem mérlegelned vagy kedvelned.


~ ~ ~


(Viszont jelzem, hogy kicsit kezd „unalmassá” válni, hogy a Hit Gyülekezetéről kvázi naponta felteszed szinte ugyanazt a kérdést. Ez így eléggé zavaró. Ott az internet, számtalan információval, próbálj önálló véleményt kialakítani dolgokról.)

2020. júl. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!