Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pontosan mit jelent az hogy...

Pontosan mit jelent az hogy felekezet tagja? és hogy szekta tagja?

Figyelt kérdés

volt már olyan pld hogy egy Jht kérdezte tőlem hogy melyik felekezet hez tartozom?

és ezt még egy picit sértőnek is vettem,bár ezt nem jeleztem neki.

én azt válaszoltam hogy egyhez sem mert én keresztény vagyok.

de ezeket a szavakat már többször olvasom itt,és vallásos emberek is saját magukra is használták már itt ezt a szót.

úgy hogy nem nagyon értem,a felekezet nem azt jelenti hogy nem Istenben hisz?

a szekta meg nem valami bálvány imádó emberek akik áldozatokat mutatnak be?

vagy pld druidák hoz hasolló?


bocs ha a kérdésem hülyeségnek tűnik,de annak nem az aki nincs e szavak jelentésével tisztában a hitt téren.



2015. aug. 29. 17:43
 1/2 anonim válasza:

felekezet (a fél főnévből): tágabb értelemben bizonyos szempontból közösséget alkotó embercsoport, főleg vallási közösségből kiszakadt csoport. Szoros értelemben a katolikus →Egyházból kivált protestáns közösség. - A 19. sz. óta a magyar jogi nyelv vallásfelekezet szóval pontatlanul a kat. egyh-at is a felekezetek közé sorolja (pl. bevett felekezetek, vallásfelekezeti hovatartozás a vallás helyett, stb.). - A m. állam 1950: a köv. felekezeteket ismerte: M. Kat. Egyh., Mo-i Református Egyh., Mo-i Evangélikus Egyh., Unitárius Egyh., Görögkeleti Egyh., Magyar-Izraelita Vallásfelekezet és a Szabadegyházak Tanácsába tartozó Baptisták, Adventisták, Metodisták és Nazarénusok. 1990: a lelkiismereti és vallásszabadságról szóló törv. 'egyházak', 'felekezetek' és 'vallási közösségek' kategóriákat állított föl. A m. kat. egyh. és a korábbi értelemben vett felekezetek mellett még 46 intézményt sorol fel. - A II. Vat. Zsin. után az Egyház-természetre való utalással - ti. hogy egy közösség az üdvösség jele és eszköze - a hivatalos kat. szóhasználatban a felekezet megfelelője a más egyház v. egyházi közösség.

Míg a szekta a leggyakoribb értelmezés szerint egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport.

2015. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm.
2015. aug. 30. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!