Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vállhatok tetováló művésszé?

Hogy vállhatok tetováló művésszé?

Figyelt kérdés
Grafikusként végeztem, egy OKJ-s tanfolyamon, de mivel engem legfőképp az illusztrációs, alkotói munkák érdekelnek, ezért ebben az irányban nem igazán találtam sajnos hivatalos munkahelyet. Ismerősöknek kollégáknak készítek festményeket rajzokat, de nem szeretném hogy ez itt leragadjon, mert én csak ehhez értek s ezzel szeretnék foglalkozni. Így jutott eszembe a tetováló hivatás, ami megadja azt az anyagi elismerést amit egy művész megérdemel. Angolt csak pár hónapja tanulok, tanárhoz járok, mivel előtte németes voltam, így külföldi munkák még váratnak magára. És úgy látom ilyen helyzetben a tetoválás az, ami szóba jöhet, ha valaki hasonló körökben mozog. Nyilván nem csak a pénz motivál, hanem az hogy olyan dologba fordítsam az időm s energiám ami számomra fontos, az alkotás. Persze rajzolni és tetoválni ég és föld, valamint egyáltalán nem könnyű, viszont mindig is ámulattal figyeltem, micsoda remekműveket készítenek bőrre. Így tudni szeretném, hogy válhatnék tetoválóvá, és mi ennek a folyamata?
2020. júl. 22. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak jó tetováló iskolák. Megtanítanak mindenre. Később végezned kell gyakorlati munkát, amit lehet hogy ingyen kell csinálnod. Aztán elmész egy tetoválószalonba dolgozni, és ha van elég pénzed, és ismereted, akkor nyitsz egy saját szalont. Vagy dolgozol feketén, de ez nem ajánlatos, mert nem túl legális, és a normálisabb emberek, nem valószínű, hogy téged fognak választani.

Minden esetere, ez egy nagyon jó foglalkozás, ha tényleg szereted. Érdemes megpróbálni.

2020. júl. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az úgynevezett "tetováló iskoláknak" kérlek ne dőlj be...Magyarországon hivatalosan nincs tetováló szakképesítés elismert formában, se OKj se sehogy(sajnos!). Első lépésként kell találnod egy megfelelő mestert, akár online aki szimpatikus arra ráírsz, hogy esetleg vállal e tanítványt, vagy bemész pár szimpatikus stúdióba és rákérdezel. Ne vegye kedved az, ha sok helyen elutasítanak, ez nem a személyed ellen szól, legtöbb tetoválónak nincs ideje erre a saját munkája és magánélete mellett. Vidd magaddal a rajzaid, festményeidből párat, ez sokat segít abban, hogy lássanak benned némi potenciált. Ha ez sikerül, a továbbiakat úgyis az adott mester fogja elmondani neked, mindenki másképp adja át a tudását. Az anyagi elismerést addig viszont ne reméld, amíg ki nem épül egy stabil vendégköröd, mivel az apró 5 perces munkákat fogod kapni, amit a nagyok már lepasszolnak általában, ha szalonban leszel, ott lesz egy leadó is amiért a széket bérled. Aztán ha már lesz bevételed, kell egy komolyabb felszerelés, gépek, festék színsor és a sok apróság.. Sok szerencsét és kitartást, a pénz soha ne vakítson el, mert az elején inkább kiadásod lesz mint bevételed(1-2 év is lehet ez az időszak). egy tetováló
2020. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm szépen, hogy így leirtad részletesen,mi hogy működik. Lenne viszont még pár fehér folt, amit tudni szeretnék a szakmával kapcsolatban, esetleg írhatnék privát üzenetet?
2020. júl. 28. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Irj nyugodtan!
2020. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban rosszul írtam, tetováló iskolák nincsenek, tetoválást oktató szakemberek vannak. Egy szakembert keress, de olyat, akinek van referenciája, ami leírja, hogy ő már tanított olyan embert, aki később sikeresen folytatta ezt az utat.
2023. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!