Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A facebookon valaki jelentett...

A facebookon valaki jelentett hogy nem az igazi nevemen vagyok fent. És tiltották a fiokom, és kérik hogy igazoljam magam, küldjem el az okmányaim. Hiszen ők nem hatóság. Hogy mehetnék vissza, avval a nével amivel akarok?Nincs valami kibúvó?

Figyelt kérdés

#Facebook #Facebook fiók letiltása
2020. júl. 23. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hatóság kérheti be az irataidat, hanem megfelelő jogalappal bárki. Jogos érdekből a Facebook is alá tudja támasztani, hogy a visszaélések elkerülése érdekében kezeli ezt az adatot, mert más eszköze nincs rá. Másképp hogyan képzeled a személyazonosságodat igazolni? Csak hivatalos irattal lehet, mert mindent mást olyat hamisítasz, amilyet csak tudsz.

Mielőtt a vélt jogaiddal takaróznál, vedd figyelembe hogy kötelességed is volt az oldal használata során. Biztos benne van a felhasználási feltételekben, hogy csak valós adatokkal regisztrálhatsz be. Ha ezt megszeged, nem leszel jogosult a további használatra. És persze mondhatod azt, hogy akkor majd beregisztrálsz még egy fiókot és folytatod tovább: általában figyelik, és egy már tiltott környezetből nem regisztrálhatsz vissza.

2020. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Innen kezdve vége, nem fognak beengedni többé.

Hamis adatokkal semmiképpen.

Tudod, ez egy magáncég, és megmondhatja, hogy kit enged be.

2020. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam évekkel ezelőtt, pedig a rendes nevem használtam, kb. annyira átlagos, mint a Kovács Anna, nem tudom máig sem miért tiltottak. Én végül küldtem képet, ha jól emlékszem kitakartam minden információt a nevemen és a képen kívül, de nem a személyimről, hanem valami könyvtári belépő volt az. Azt hiszem kettőt kellett, a másik már nem is tudom mi volt,de az is kb ilyen jellegű. Nekem feloldották a tiltást, viszont a nevem fordítva volt évekig, hiába leveleztem velük, hogy nem Pista Kis hanem Kis Pista vagyok, legalább is az anyanyelvemen így helyes, alapból így is volt beállítva és írják vissza, ha már átállítani az incidens miatt nem engedte.
2020. júl. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj a történet vége lemaradt :D

Szóval végül le se sz.arták mit kérek, annyiban is maradt. Néha próbáltam én átállítani, de azt írta ki, hogy nem lehet, mert túl gyakran változtattam nevet. Mellékesen egyetlen egyszer változtattam meg, de csak annyira, hogy pl.a Katáról átírtam Katalinra, azaz a normális becenévről a rendes nevemre. Aztán egyszer csak megengedte, felcseréltem a kereszt- és vezetéknevem és történet vége :)) azóta sem merek hozzá nyúlni, fogalmam sincs mi lesz, ha férjhez megyek:)) valószínűleg új fiókot kell csinálnom, pedig az égvilágon semmi "bűnöm" nem volt 😂 szerencsére még mindig sok Ferike vagyok Csőhh van, őket nem zaklatja a Facebook 😂

2020. júl. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

A Frászbúkon bármikor fel lehet cserélni a két neved kiíratását. Van rá külön gomb.

Átírni meg (alapból) csak egyszer lehet a neved. Rendes keresztény csak egyszer házasodik :-) a többi meg szenvedjen csak.

2020. júl. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy értettem, de nem engedte :) azt viszont nem tudtam, hogy csak egyszer lehet, van olyan ismerősöm, aki gyakran változtatja mindenféle idiótaságra :O
2020. júl. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
SZERBUSZ! Énekem sem volt semmi bűnöm csak annyi hogy a saját nevem helyett a Túlélő nevet használtam. Más nem normálisak meg mindenféle nevet hasznáhatnak. Ja és ha jól értem akkor te sem küldted el a személyid. 🙂 Ez régen nem volt. El B.sz.tt ez a világ!
2020. júl. 24. 18:54
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem értelek, kérdező.

KÖTELEZŐ használni a Frászbúkot?

Nem.

Előnyös?

Na, az igen.

Hát akkor légy szíves, és alkalmazkodj a feltételeihez. Nem kérnek tőled nagyon sokat.

Ha viszont ezt sem akarod teljesíteni, akkor meg ne használd!

Csinálj egy másik hasonló oldalt, ahova álnévvel is be lehet lépni, aztán élvezd majd, ahogy a CIA-val kezdve a TEK-en keresztül minden nap mindenki benéz hozzád terroristát fogni.


Amúgy létezik sok más hasonló oldal, ahol nem kényesek ennyire a nevekre.

Egy kicsit kevesebben vannak fönn, meg egy kicsit szemérmetlenebbül lopják az adataidat.

De a pontos nevet nem követelik meg.

Van ilyen az oroszoknak, a románoknak, majdnem minden országnak, talán még magyar is. Sok közülük ismeri a magyar nyelvet. Próbáld ki, ha érdekel.

Ja, hogy ismerős nem lesz rajta?

Na, az pech!

2020. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Te vagy a nagy megmondó ember. 😀 Akkor is hülyeségnek tartom ezt az egész ellenörzést. Úgy sem tudnak kiszűrni minenkit kedves 8-as. Ezzen sok miliárd ember felháborodott hogy ők nem hatóság hogy el kérjék a személyid meg a többi hivatalos okmányaid. Töröltek. De vannak olyanok akik minden féle sz.r.s kamu névvel vannak fent meg képpel és rájuk még rá se sz.r.n.k! Írta-Túlélő
2020. júl. 24. 19:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egész világ felháborodhat, attól még hülyeség marad a gondolatmenet. Nem csak hatóság kérhet be tőled iratot, és aki ezt nem hajlandó felfogni, azzal nem lehet mit csinálni. Ha holnap azt találják ki, hogy csak kék hajú emberek lehetnek fent, és mindenki mást törölnek, akkor mindenki mást törölni fognak. Az ő oldala, megteheti, akkor is ha a felhasználók 99%-ának ez nem fog tetszeni. Te csak egy felhasználó vagy csak az oldalon, azt csinálod amit mondanak és előírnak, vagy viseld a következményeit.


Rád se szartak volna, ha nem jelenti valaki a fiókodat. Ugyanez igaz oda-vissza. Akiét nem jelentik, annak sosem fogják kiszúrni a kitalált nevét. Ez nem azt jelenti, hogy ha másnak lehet, akkor neked is, mert más is ugyanúgy szabályt szeg az ilyen névvel, és őket is letiltják ha jelenti őket valaki.

2020. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!