Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyfélkaput lehet nyitni...

Ügyfélkaput lehet nyitni meghatalmazással is vagy csak személyes megjelenéssel?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 08:07
 1/5 anonim válasza:
0%
Gyere ügyfelem kinyitom a kapudat!
2020. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha újfajta személyid van, akkor neten is tudsz
2020. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de nem újfajta van. :)
2020. júl. 28. 08:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Meghatalmazott nem igényelheti.

Vagy az újtipusú személyazonosító igazolvánnyal lehet online (ez számodra nem lehetőség), vagy személyesen: [link]

A regisztrációkor éppen a személyazonosítás a cél, ami az újtipusú személyigazolványnál már megtörtént.

(Olyan ügyeknél, ahol eljárhat meghatalmazott is, ott az szerepel az ügyleírásban. Például: [link] .)


Bizonyára kevés az időd, de bármelyik okmányirodában, kormányablakban végezhető, nagyon rövid az ügyintézési ideje, és foglalhatsz rá online időpontot. Elég néhány perccel előbb érkezned, helyben sorszámot sem kell kérned, a foglaláskor kapottal hívnak.

Az online foglalási lehetőség (természetesen, esetedben „Bejelentkezés ügyfélkapu nélkül”): [link]

2020. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Így ennyi idő távlatából írom (én épp nézegetem a meghatalmazásos témát...), hogy itt az a gond, hogy pl. nálam rokonságnak kéne. Az após rokkantnyugdíjas volt huszonx évig, közben elérte a korhatárt, de a lényeg az, hogy a kötelező orvosi vizsgálatokon kívül kirobbantani se lehet a házból... Az anyós is lerobbant közben, végül őt is rokkantosították. Na most a vérképekért meg futkos az ember, megvan, nincs meg, nem adja ki az asszinsztens, mert nincs ott a doktor stb. A rendelő több km oda-vissza, meg nem erre kéne az ember idejét elkúrni... Egyszerűbb lenne, ha lenne nekik ügyfélkapu, magamon tudom, hogy 2 órán belül ott az EESZT-ben a vérkép, recept stb. Csak hát fentiek miatt, mikor még fontosabb dolgokért és csak nagy nyűgökkel mozdulnak meg a büdös életben rá nem veszem őket az okmányirodára.... Max a következő személyi igényléskor. Bár úgy emlékszek új típusú kártyájuk van, annak utánajárok akkor (van mail címük, nekik ugyan nem kéne, de valahova kellett szerencsére, úgy hogy csináltam nekik, én kezelem őket, habár azóta se használták). Szóval ilyenkor jó lenne valami meghatalmazásos dolog, bár értem a jogalkotó szándékát.
2022. szept. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!